Samo u BiH: Sudiji pocijepali karton i čupali kosu

Nastavlja se lakrdija u Međuopštinskoj fudbalskoj ligi Šamac - Modriča, koja je formirana ovog ljeta.

Samo u BiH: Sudiji pocijepali karton i čupali kosu Izvor: Thinkstock/iStock
Izvor: Thinkstock/iStock

U skoro svakom kolu desi se neki prekid zbog napada na službene osobe, pa tako ni protekli vikend nije mogao proći bez problema. U dosadašnjih pet kola, već su viđena tri prekida, nekoliko neodigranih utakmica, te odustajanje Sutjeske iz Brvnika od daljeg takmičenja.

U nedjelju je u Obudovcu na programu bio duel petog kola između domaćeg Jedinstva i Trebavca, koji je neslavno okončan.

Naime, nakon 0:0 u prvom poluvremenu, malobrojna publika mogla je da uživa u nastavku meča, u kojem je viđeno čak osam pogodaka, po četiri na obje strane. A onda je došlo do nemilih scena, kada je sudija Željko Lazić iz Doboja bio je primoran da prekine susret u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Fudbaler domaćih Ilija Živković, nezadovoljan dosuđenim slobodnim udarcem za protivnika, namjerno je loptom pogodio protivničkog igrača koji je ležao na zemlji, a arbitar Lazić je ovakav gest okarakterisao kao nesportski, pa je želio da isključi Živkovića.

Međutim, fudbaler Jedinstva tada je oteo karton glavnom sudiji, pocijepao ga, te počupao sudiju i vukao ga za ruku, nastojeći da mu otme i pištaljku. Nakon toga stvorila se velika gužva na terenu, nakon čega je, prema izvještaju delegata Dragana Simića iz Šamca, glavni sudija Lazić odlučio da prekine utakmicu.

Utakmica će sasvim sigurno biti registrovana službenim rezultatom u korist Vranjačana, a vinovnike nemilog događaja očekuje žestoka kazna od strane Saveza.