Pogba "utišao" Amsterdam

Francuska kao gost pobedila Holandiju, Bosna teško do pobede protiv Kipra, Mađarska sigurna u Letoniji...

I ponedeljak nam je doneo zanimljive utakmice u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. godine. Posle trećeg kola u grupama A, B i H situacija na tabelama se polako kristališe.

Pol Pogba je "bombom" u 30 minutu naneo novi poraz Holanđanima u Amsterdamu (1:0). "Trikolori" i Šveđani, koji su bez mnogo problema savladali Bugare na severu Evrope (3:0), osamostalili su se na čelnoj poziciji Grupe A. Bugarska sve više zaostaje i posle dva teška poraza ovog oktobra pitanje je da li će imati snage da se upusti u borbu za baraž. Belorusija i Luksembrug odigrali su meč bez pobednika, dovoljno da gosti upišu prvi bod u kvalifikacijama.

/Tolvonen 39, Hiljemark 45, Lindelof 58/

TABELA: Francuska 7, Švedska 7,Holandija 4, Bugarska 3, Belorusija 2, Luksemburg 1.

Andre Silva i Portugal razneli su Farska Ostrva u Toršavnu - 6:0. Mladi fudbaler obeležio je utakmicu het-trikom za 25 minuta. Mađarska je, može se reći, rutinski stigla do celog plena na gostovanju Letoniji, a ne toliko sigurno pobedu upisala je i Švajcarska u Andori 2:1.

/Đoršo 10, Šalai 77//

TABELA: Švajcarska 9, Portugal 6, Mađarska 4, Farska Ostrva 4, Letonija 3, Andora 0

U Grupi H nije bilo iznenađenja. Favoriti su odradili posao po planu.

Prema očekivanjima Belgija se poigrala sa Gibraltarom i posle tri utakmice ima devet bodova uz gol-razliku 13:0! Ovaj meč ostaće upamćen po najbržem golu u istoriji kvalifikacija za svetska prvenstva. Naime, Kristijan Benteke je zatresao mrežu protivnika posle samo sedam sekundi.
Grčka je nastavila da niže trijumfe. Takođe, treći uzastopni u kvalifikacijama ostvarila je na gostovanju Estoniji - 2:0. Torosidis je olakšao posao Helenima, jer je već u drugom minutu postigao vodeći gol. Sve je bilo mnogo lakše kada je Stafilidis duplirao prednost posle 16 minuta igre u drugom delu.

Bosna i Hercegovina se dosta mučila protiv Kipra, ali je zadržala korak za neporaženima zahvaljujući Edinu Džeki. Napadač Rome je sa dva gola u finišu uspeo da "zmajevima" obezbedi tri boda i miran san pred novembarski duel sa Grčkom.