Lester na dva boda od zone ispadanja!

Tim Klaudija Ranijerija u velikoj krizi. Može li se desiti da nakon šampionske sezone završe u drugom rangu takmičenja? Poraz od Sanderlenda za novu brigu...

Domaćini su bili surovi prema gostima, svih pet pobeda!

Još od 22. oktobra fudbaleri Lestera ne znaju za pobedu u Premijer ligi, a slavlje nisu zabeležili ni na "Stadionu svetlosti" pošto ih je Sanderlend savladao uz novu odličnu partiju veterana Džermejna Defoa.

Engleski napadač je postigao drugi pogodak u pobedi nad Lesterom (2:1), dok je prvi bio delo Roberta Huta koji je savladao sopstvenog golmana. Utešni pogodak za "lisice", koje osećaju posledice igranja Lige šampiona, postigao je Okazaki u 80. minutu.

Time je samo ublažio poraz svom timu koji je u velikim problemima.

Klaudio Ranijeri je još na šampionskom slavlju upozorio da se njegov tim neće boriti za titulu, ali teško da je iko očekivao da će se boriti za opstanak. To upravo govori pogled na tabelu pošto Lester ima samo dva boda više od 18. ekipe na tabeli – i to je upravo Sanderlend.

Sledeće nedelje ih čeka duel sa Mančester sitijem...

Fudbaleri Svonsija su u prethodnom kolu odigrali jednu od najuzbudljivijih utakmica dosadašnjeg dela Premijer lige (5:4 protiv Palasa), ali su i u tom meču pokazali defanzivne slabosti.

Bob Bredli nije uspeo da ih "zamaskira" protiv Totenhema i njegov tim je ubedljivo poražen (5:0).

Prvi gol je "pao" tek u 39. minutu, ali je u narednih pola sata viđeno čak četiri, a do kraja meča čak pet. Po dva gola su postigli Hari Kejn i Kristijan Eriksen, a jednom je još pogodio i Son. Svonsi tako ostaje ubedljivo poslednji sa devet bodova...

Pobede su slavili još Kristal Palas, Stouk i VBA.