I Verder se "čupa"

Važna pobjeda tima iz Bremena u borbi za opstanak u Bundesligi.

Ranije danas Štutgart, sada Verder.

Dvije ekipe koje se bore za opstanak u Bundesligi ostvarile su veoma bitne domaće pobjede u 22. kolu Bundeslige i tako se učvrstile izvan linije koja označava selidbu u "Cvajtu".

VERDER - VOLFSBURG 3:1 (2:0)

Na isteku četvrtog minuta domaći su poveli. Zlatko Junuzović perfektno je izveo korner, a Ludvig Augustinson sjajnom reakcijom glavom donio vođstvo timu iz Bremena.

Pravo je čudo šta su sve fudbaleri Verdera uspjeli da promaše u prvom dijelu, ali su ipak u finišu stigli do drugog gola. Više nego zasluženo.

Pravi evrogol postigao je Florijan Kajnc pet minuta prije odlaska na odmor. Ponovo je asistent bio Junuzović, a Austrijanac fantastičnim pogotkom poduplao prednost svog tima.

Kada je izgledalo da će domaći ostvariti siguran trijumf, početak nastavka donio je preokret.

Nakon samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu, dosuđen je jedanaesterac za Volfsburg.

Pol Ferheg preuzeo je odgovornost, ali je njegov udarac sa 11 metara odbranio Jirži Pavlenka. Ipak, na nesreću češkog čuvara mreže, lopta se odbila direktno na nogu kapitenu gostiju koji je iz "popravnog" prepolovio prednost domaćina.

Uslijedili su ataci gostiju, koji su svim silama nastojali da izjednače. Ali, nisu uspjeli. Naprotiv.

Kajnc je u 72. minutu povisio na 3:1 i tako prvi put u karijeri postigao dva pogotka na jednom meču.

Ovom pobjedom Verder je prišao samo na bod zaostatka u odnosu na večerašnjeg rivala