Alegri ponovo pobijedio Mihu, ali nije ga otpustio

Juventus minimalnim rezultatom savladao Bolonju, ali ovoga puta neće biti posljedica za Sinišu Mihajlovića.

Dva puta poraz od Juventusa, 2016. sa Milanom i 2018. sa Torinom koštao je Sinišu Mihajlovića posla.

I ovog puta Mihajlović je morao da pruži ruku Maksu Alegriju, ali uprava Bolonje  teško da će da otpusti srpskog stručnjaka kojem je prije manje od mjesec dana povjerila zadatak da ih spasi od ispadanja u Seriju B.

Bolonja je u nedjelju poražena od Juventusa rezultatom 1:0, što je njen drugi vezani poraz u Seriji A, međutim, sa Mihajlovićem na klupi prije toga savladan je Inter i osvojen bod protiv Đenove, a nisu crveno-plavi bili daleko od najmanje remija ni protiv šampiona Italije.

Naprotiv!

Bolonja je imala nekoliko odličnih prilika za vođstvo, prvu u 11. minutu kada je Paragvajac Federiko Santander iz dobre situacije šutirao pored stative  Matije Perina, koji je dobio priliku umjesto Vojćih Šćešnog.

Nije Poljak samo ostao na klupi u „rotaciji“ Maksa Alegrija, već i Pjanić, Kjelini, Dibala...

Identično kao u prvom, već poslje desetak minuta igre u nastavku Bolonja je ponovo mogla do vođstva. Ovog puta Ibrahima Mbaje u gužvi se snašao i šutorao sa peterca, ali je Aleks Sandro izblokirao njegov udarac na samo dva metra od gol-linije.

Kazna za ove propuštene prilike stigla je u 67. minutu, kada je Dibala izdržao duel sa dvojicom protivničkih igrača, a onda poslije akcije sa Matuidijem i loše intervencije  Helandera poslao loptu u mrežu za 1:0.

Koliko je Bolonja bila blizu osvajanja boda govori i to da je Matija Perin u sudijskoj nadoknadi u dva navrata u razmaku od samo nekoliko sekundi spasio svoju mrežu. Jednom mu je pomogla i stativa.

Fudbaleri Kjeva upisali su deseti remi ove sezone odigravši 0:0 sa Đenovom, a bod je osvojio i SPAL na gostovanju Sasuolu remijem 1:1.