Veteran Fabio čuva evropske nade Sampdorije

Sampdorija prekinula seriju od tri poraza zahvaljujući golu iskusnog Fabija Kvaljarele iz penala.

Fudbaleri Sampdorije savladali su Kaljari u rezultatom 1:0 u meču 25. Kola Serije A i tako se vratili u trku za plasman u evropska takmičenja, koja su posljednji put igrali prije četiri godine.

Novosadska Vojvodina te 2015. godine izbacila je Đenovljane praktično već u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope pošto je na "Marasiju" bilo 4:0, pa je pobjeda Sampdorije 2:0 revanšu u Novom Sadu bila slaba utjeha.

Serija od trivezana poraza ugrozila je šanse Sampdorije da se poslije četiri godine nađe na mjestu koje vodi u Evropu, ali se trijumfom nad Kaljarijem u nedjelju u "podne“ klub iz Đenove vratio u trku.

Sa nova tri boda Sampdorija je stigla do kote 36, odnosni ima samo dva boda manje od Atalante, koja drži to toliko željeno šesto mjesto na tabeli.

...

Duel na Marasiju odlučio je detalj iz 66. minuta kada je mladi Luka Pelegrini povukao za dres Gabijadinija i skrivio jedanaesterac.

Odgovornost je preuzeo ko drugi nego kapiten Fabio Kvaljarela i svojim 17. golom ove sezone doveo Sampdoriju u vođstvo.

Iskusni 36-godišnji kapiten burno je proslavio gol, pa i pomalo provocirao golmana gostiju Kranja, koji ga je prije izvođenja pokušao da ga omete, a nekoliko minuta ranije odbranio "zicer“ domaćima na samoj gol-liniji.

Sampdorija će nastaviti borbu za Evropu gostovanjem SPAL-u u nedjelju, dok će Kaljari bodove za opstanak morati da traži protiv Intera već u petak.