• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Bh. klubovi sutra saznaju rivale u trećem kolu

Sarajevo se nalazi u ''grupi šampiona'', dok je Zrinjski u ''glavnoj grupi''.

Sutra će u Nionu biti održan žrijeb trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona i Ligu Evrope, a u bubnju će se, u izvlačenju parova drugog po jačini evropskog klupskog takmičenja, naći i aktuelni šampion i vicešampion Bosne i Hercegovine Sarajevo i Zrinjski, koji u ovoj fazi neće biti nosioci.

Tim sa Koševa eliminisan je od škotskog Seltika u drugom kolu kvalifikacija za elitu, pa će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope i to, voljom žrijeba, direktno u trećem kolu, u kojem će za rivala imati jednog od poraženih timova iz drugog kvalifikacionog kola Lige šampiona.

Sarajevo se nalazi u ''grupi šampiona'', gdje su ekipe podijeljene u dvije podgrupe, a potencijalni rivali bh. šampiona, koji je u podgrupi 2, su poraženi timovi iz sljedećih dvomeča:

Seltik (Škotska) – Nome Kalju (Estonija)

BATE Borisov (Bjelorusija) – Rozenborg (Norveška)

Dandalk (Republika Irska) – Karabag (Azerbejdžan)

Maribor (Slovenija) – AIK (Švedska)

Ferencvaroš (Mađarska) – Valeta (Malta).

Žrijeb ''grupe šampiona'' zakazan je za 12:25 časova.

Drugi bh. predstavnik, mostarski Zrinjski, u prvom kolu je ukupnim rezultatom 6:0 porazio Akademiju Pandev iz Sjeverne Makedonije, te zakazao dvomeč druge runde sa holandskim Utrehtom.

''Plemići'' se nalaze u ''glavnoj grupi'', u kojoj su ekipe raspoređene u pet podgrupa, a ukoliko bi Mostarci (nalaze se u podgrupi 5) iz daljeg takmičenja eliminisali klub koji je prošle sezone zauzeo šesto mjesto u holandskom šampionatu, sastali bi se sa jednim od ovih rivala:

Sparta Prag (Češka)

Espanjol (Španija)/Stjarnan (Island)

Domžale (Slovenija)/Malme (Švedska)

AEK (Grčka)

Budućnost Podgorica (Crna Gora)/Zorja Luganjsk (Ukrajina)

Arsenal Tula (Rusija)/Nefči (Azerbejdžan).

Žrijeb parova ''glavne grupe'' počinje u 14:00 časova.

Termini utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope su 8. i 15. avgust.

Komentari 0

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC