Kiks pred Zvezdu: Helsinkiju otkinuta dva boda

Helsinki je "izmešao" sastav u odnosu na meč u Beogradu i odigrao nerešeno protiv poslednjeplasiranog tima tabele.

Kiks-Helsinkija-pre-utakmice-protiv-Zvezde Izvor: MN PRESS

Između dve utakmice protiv Crvene zvezde, Helsinki je na svom stadionu "Sonera" dočekao "fenjeraša" tamošnjeg prvenstva i osvojio samo bod.

HJK -  VPS 1:1 (0:1)

Trener Helsinkija Toni Kaskela napravio je pet promena u odnosu na meč na "Rajku Mitiću" i to ga je koštalo bodova kojim bi se njegov tim vratio na drugo mesto tabele, uz dve utakmice više u odnosu na rivale.

Stručni štab Crvene zvezde sigurno je pratio meč u kojem su gosti poveli golom iz penala uoči poluvremena, a konačnih "1:1" postavio je Tim Vajrinen, udarcem posle kornera u 54. minutu.

On je u Beogradu ušao u igru tokom nadoknade vremena, umesto Evansa Mensaha, koji je u subotu pokušao da "izvuče stvar" u poslednjih 10 minuta, ali je ipak ostalo nerešeno.

Duel Helsinkija i Zvezde biće odigran u sredu od 18 časova, a pobednik dvomeča igraće protiv Kopenhagena, koji je u subotu prodao svog najboljeg igrača - Roberta Skova.