Šahtjor i Dinamo u Harkovu odigrali uzbudljiv meč sa četiri pogotka, po dva na obje strane. Atletiko Madrid golom "rezerviste" Alvara Morate minimalno slavio protiv Bajer Leverkuzena.

Zagrebački Dinamo osvojio je prvi gostujući bod u Ligi šampiona poslije pune dvije decenije!

"Modri" su u Harkovu večeras, u okviru trećeg kola Lige, šampiona igrali 2:2 protiv domaćeg Šahtjora, te zajedno sa ukrajinskim timom dijele drugo mjesto sa četiri boda.

Posljednji put Dinamo je neporažen napustio gostujući teren 1999. godine, kada je takođe remizirao 2:2, na "Velodromu" protiv Olimpika iz Marselja.

U narednom kolu Dinamo će na "Maksimiru" ugostiti Šahtjor, pa bi Zagrepčani eventualnim trijumfom stigli nadomak nokaut faze.

U prvih 45 minuta viđen je po gol na obje strane. Jevhen Konopljanka osigurao je prednost domaćim, a na 1:1 izjednačio Dani Olmo.

Zatim je uslijedio bizaran jedanaesterac, koji je obilježio duel u Harkovu.

Tokom izvođenja kornera Dinama, vremešni golman Šahtjora Andrij Pjatov ničim izazvan u svom petercu srušio je Marija Gavranovića, a Mislav Oršić iz penala osigurao prednost Dinamu, postigavši svoj četvrti gol ove sezone u evropskoj eliti.

Ipak, hrvatski predstavnik nije uspio da izdrži pritisak domaćina, koji je nakon lijepe akcije preko Dodoa stigao do 2:2.

Bio je to 80. pogodak brazilskih fudbalera za Šahtjor u Ligi šampiona, a jedino su Brazilci u redovima Barselone postigli više - 85.

U drugom meču koji je igran od 18.55, Atletiko Madrid teškom mukom slomio je otpor posljednjeplasiranog Bajera iz Leverkuzena, koji je i nakon trećeg meča bez ijednog osvojenog boda.

Nezanimljiv meč viđen je na stadionu "Vanda Metropolitano", a domaćin je u samom finišu stigao do minimalnog trijumfa.

Dijego Simeone bacio je sve karte u napad, uveo Alvara Moratu, koji mu se odužio golom za pobjedu.

Zanimljivo, Morata je postao prvi igrač u istoriji koji je postizao gol u Ligi šampiona i za Real Madrid, i za Atletiko Madrid.

Ekipa iz prestonice Španije, uz utakmicu više, vodi na tabeli sa sedam bodova ispred Juventusa, koji ima četiri.

/Detaljnije o mečevima u Madridu i Harkovu pročitajte u sekciji 'Razvoj događaja'/

Uvodna dva meča trećeg kola bila su zagrijavanje za ono što nas očekuje od 21 čas, a svakako za nas najzanimljiviji meč u Londonu igraju Totenhem i Crvena zvezda.

LIGA ŠAMPIONA 3. KOLO PAROVI I TABELE

utorak

GRUPA "A"

Klub Briž - PSŽ (21.00, TV Arena Sport 5)
Galatasaraj - Real Madrid (21.00, TV Arena Sport 3/Multiprenos)

TABELA: PSŽ 6, Klub Briž 2, Galatasaraj 1, Real Madrid 1.

GRUPA "B"

Olimpijakos - Bajern (21.00, TV Arena sport 2)
Totenhem - Crvena zvezda (21.00, TV Arena Sport 1)

TABELA: Bajern 6, Crvena zvezda 3, Olimpijakos 1, Totenhem 1.

GRUPA "C"

u toku: Šahtjor - Dinamo Zagreb 2:2 (1:1)
/Konopljanka 16, Dodo 75 - Olmo 25, Oršić 60 pen/

Mančester siti - Atalanta (21.00)

TABELA: Siti 6, Dinamo Zagreb (+1) 4, Šahtjor (+1) 4, Atalanta 0.

GRUPA "D"

u toku: Atletiko - Leverkuzen 1:0 (0:0)
/Morata 78/

Juventus - Lokomotiva (21.00)

TABELA: Atletiko (+1) 7, Juventus 4, Lokomotiva 3, Bajer (+1) 0.

sreda

GRUPA "E"

Genk - Liverpul (21.00, TV Arena Sport 1)
Salcburg - Napoli (21.00, TV Arena Sport 4)

TABELA: Napoli 4, Liverpul 3, Salcburg 3, Genk 1.

GRUPA "F"

Slavija Prag - Barselona (21.00, TV Arena Sport 2)
Inter - Dortmund (21.00, RTS)

TABELA: Dortmund 4, Barselona 4, Slavija Prag 1, Inter 1.

GRUPA "G"

Lajpcig - Zenit (18.55, TV Arena Sport 2)
Benfika - Lion (21.00, TV Arena Sport 5)

TABELA: Zenit 4, Lion 4, Lajpcig 3, Benfika 0.

GRUPA "H"

Ajaks - Čelsi (18.55, TV Arena Sport 5)
Lil - Valensija (21.00, TV Arena Sport 3/Multiprenos)

TABELA: Ajaks 6, Valensija 3, Čelsi 3, Lil 0.

20:48

KRAJ UTAKMICA

Atletiko Madrid - Bajer Leverkuzen 1:0 (0:0)
Šahtjor - Dinamo Zagreb 2:2 (1:1)

20:43

Finiš utakmica

U toku su posljednji minuti uvodnih utakmica 3. kola Lige šampiona, Atletiko ima minimalnu prednost protiv "apotekara", Šahtjor i Dinamo igraju 2:2.

20:32

Simeone je pogodio sa izmjenom - Morata za 1:0!

Sjajna izmjena Dijega Simeonea!

Osam minuta nakon što je ušao u igru, umjesto "kartoniranog" kapitena Kokea, Morata pogađa za vođstvo Madriđana.

20:30

Šahtjor stiže do izjednačenja!

Još jedan gol u Harkovu!

Maestralan pas Alana Patrika, "ispala" je kompletna odbrana gostiju, a Dodo pogađa za 2:2!

20:28

"Ćolo" pokušava izmjenama...

Loša fudbalska predstava na stadionu "Vanda Metropolitano".

Dijego Simeone izvršio je sve tri izmjene kako bi pokušao da razdrma svoje fudbalere, s obzirom da su u dosadašnjih 70 minuta uputili samo jedan šut u okvir protivničkog gola. Gosti iz Leverkuzena, pak, niti jedan.

20:22

Opet povreda!

Meč ne može nastaviti ni Ademi. Ulazi bh. reprezentativac Amer Gojak.

20:19

Kartonijada!

Španski arbitar Antonio Mateu Lahos razmahao se sada i u samo šest minuta pokazao četiri žuta kartona, po dva na obje strane.

Nakon skrivljenog penala, "požutio" je Pjatov, a zbog prigovora i Bobat, da bi nakon toga Dilaver i Ademi u nepunih 60 sekundi zaradili javne opomene.

20:16

Sada Peh za Dinamo...

Gavranović je povrijeđen, neće moći nastaviti meč. Petković ulazi umjesto njega. Nedugo zatim Dilaver je zaradio žuti karton.

20:14

Oršić, 1:2!

Gol! Oršić je precizan sa "bijele tačke". Zakucao je loptu u mrežu Pjatova i postigao svoj četvrti gol u Ligi šampiona.

20:12

Bizaran penal za Dinamo!

Pjatov je srušio Gavranovića u svom petercu. Zagrepčani će imati priliku za potpuni preokret.

Čeka se i VAR... Odluka ostaje - najstroža kazna za Dinamo.

20:10

Koke - karton

Kapiten Atletika prvi je igrač Madriđana sa žutim kartonom.

20:04

Stativa Oršića, pa Pjatov!

Sjajna prilika za Dinamo.

Prvo je Oršić odlično šutirao nakon solo-prodora, ali je pogodio stativu. Lopta se zatim odbila do Olma, čiji pokušaj krajnjim naporom zaustavlja golman Šahtjora Pjatov.

20:00

Idemo dalje

Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima ekipa.

Kartoni

Dva žuta kartona, po jedan u Madridu i Harkovu, praktično u isto vrijeme.

U sudijskoj bilježnici našli su se Belarabi (Bajer Leverkuzen), a zatim i Alan Patrik (Šahtjor).

19:38

Zanimljivost

Klubovi iz Njemačke na pet posljednjih gostovanja Atletiko Madridu nisu uspjeli postići gol.

Posljednja je to učinila Borusija iz Dortmunda u pobjedi 1:0 sad već davne 1996. godine.

19:35

Zamalo preokret

Mogao je Dinamo povesti u Harkovu. Gavranović je pripremio šansu za Oršića, ali asistent kod izjednačujućeg gola sada nije uspio šutirati. Odlično je primio loptu, ali mu je ona na kraju ipak pobjegla. Ostaje 1:1.

19:30

Mreže i dalje miruju u Madridu

Atletiko Madrid i Bajer Leverkuzen i dalje igraju bez golova, iako je prilika bilo.

Tražili su domaći jedanaesterac na početku susreta, kada je u kaznenom prostoriju gostiju pao Dijego Kosta, ali je igra nastavljena. Kod gostiju je pokušao Baumgartlinger, ali je lopta završila preko gola.

19:22

Ekspresno izjednačenje Dinama!

Ko drugi nego Dani Olmo! Već je 1:1 u duelu Šahtjora i Dinama.

Zagrepčani nakon bolje igre u posljednjih desetak minuta stiže do zasluženog izjednačenja. Ponovo smo na početku.

19:21

Bude se i Zagrepčani

Poslije vodećeg gola, fudbaleri Šahtjora više vremena provode na svojoj polovini, tako da su sve učestaliji napadi gostiju. "Požutio" je i Perić u redovima gostiju.

19:18

UŽIVO: Totenhem - Crvena zvezda

Spektakl iz Londona pratite uživo na OVOM LINKU.

19:16

Problemi za Madriđane

U ranoj fazi meča, Atletiko Madrid ostaje bez Himeneza, koji zbog povrede neće moći da nastavi susret. Dijego Simeone prinuđen je da mijenja, na terenu je već Ermoso.

19:14

GOL! Šahtjor već vodi!

Ukrajinci već u 16. minutu stižu do gola. Lijepu akciju domaćih u gol je pretvorio Konopljanka.

19:12

Ne smeta ni kiša

Blaga kiša u Madridu, ali to za sada ne smeta fudbalerima Atletika i Bajer Leverkuzena, koji su ofanzivno krenuli od prvog minuta.

19:04

Žustro u Harkovu od samog starta!

Prva javna opomena na večerašnjim duelima. Već nakon prvog oštrijeg starta, u 7. minutu, "požutio" je vezista Dinama Petar Stojanović.