Mitrović ponovo zapalio Čempionšip: Gol prvi, drugi, treći!

Napadač reprezentacije Srbije se raspucao protiv Lutona u vanrednom kolu druge lige Engleske.

Odbrane nastavljaju da se plaše! Baš kao u poznatoj pjesmi o srpskom golgeteru, Aleksandar Mitrović nastavlja da "teroriše", a sada je njegovoj izvanrednoj partiji prisustvovala ekipa Luton Tauna u pobjedi Fulama - 3:2!

Utakmica na Krejven Kotidžu u okviru 13. kola prolazu u znaku napadača Fulama, koji je u razmaku od 51. minuta postigao het-trik!

Domaći tim je poveo već u 16. minutu utakmice kada je strelac bio Mitrović posle snažnog udarca sa 15 metara, a golman gostiju nije imao šansi.

Već u 53. minutu je duplirao prednost "kolibara" i na asistenciju Bobija Rida lako sproveo loptu u mrežu sa par metara, da bi Danijel Pots smanjio na 2:1 poslije punog časa igre.

Ipak, da se Mitrović pita za sve, potrvdio je sedam minuta kasnije kada je postigao i treći pogodak i kompletirao het-trik. Ovoga puta je to bio udarac glavom na centaršut Džoa Brajana sa lijeve strane i odbrana Lutona ponovo nije mogla da izađe na kraj sa Srbinom.

Do kraja susreta Kazenga Lua Lua je nadoknadi vremena uspio samo da smanji rezultat na konačnih 3:2.

Bivši napadač Partizana je time stigao do brojke od 11 golova u Čempionšipu ove sezone, čime je ostao sam na vrhu liste strijelaca. On je ujedno i prvi igrač u toj ligi koji je stigao do dvocifrenog broja golova

Mitrović je tako nastavio sa sjajnom formom, pošto je i u dresu Srbije bio vrlo raspoložen.

On je "tresao" mrežu Paragvaja u pobjedi 1:0, a potom i dvostruki strelac u trijumfu 2:1 protiv Litvanije tokom posljednje reprezentativne pauze, pa je sada stigao do 31 gola u dresu Srbije.

Nedostaje mu samo osam golova da prestigne rekord Stjepana Bobeka sa najviše golova u državnom timu