AZ je sada drugi: Astana primila šest! Ljajić promašio penal u porazu

Holanđani sigurni protiv nemotivisane Astane za drugo mjesto u Partizanovoj grupi Lige Evrope. Poslije Ljajićeve stative sa bijele tačke, Bešiktaš primio gol za poraz.

Zakomplikovala se situacija za Partizan u grupi Lige Evrope, pošto je AZ Alkmar iskoristio poraz crno-bijelih od Mančester junajteda i ubjedljivom pobhedom protiv nemotivisane Astane (6:0) popeo se na drugo mhesto.

Holanđani su od početka krenuli silovito, a gosti iz Kazahstana držali su se dok je među stativama stajao Nenad Erić.

Poslije njegove povrede, zbog koje je morao van terena već u 26. minutu, uslijedio je debakl. Zamjena Aleksandar Mokin kapitulirao je dva puta do odlaska na odmor, s tim da je prvi gol primio iz penala. Cijelo drugo poluvrijeme odigrao je Antonio Rukavina, ali njegovo iskustvo nije moglo da pomogne...

Dva gola za AZ postigao je Kupmajners, oba iz penala, a u strijelce su se još upisali Boadu, Strengs, Sugavara i Idrizi.

Kakav je bio odnos snaga najbolje pokazuje podatak da je AZ uputio 35 šuteva ka protivničkom golu, od kojih je 15 išlo u okvir, tako da su gosti još i dobro prošli...

RASPORED GRUPE L

Partizanu do kraja predstoje gostovanja u Engleskoj i Holandiji, a u Beograd dolazi Astana. Junajted će ugostiti crno-bele i AZ, a putuje u Kazahstan, dok Holanđani idu u Astanu i Mančester, a dolazi im Partizan.

Što se tiče ostalih rezultata, timovi za koje nastupaju srpski fudbaleri nisu dobro prošli.

Posebno će imati za čim da žali Adem Ljajić, koji je pri rezultatu 1:1 promašio penal za Bešiktaš u 74. minutu, a Braga je potom u 80. došla do gola vrijednog pobjede.

Aleksandar Kolarov je sa Romom izgubio dva boda u posljednjim trenucima duela sa Borusijom Menhengladbah, pošto je gostima dosuđen diskutabilan penal u nadoknadi.

Hit Lige Evrope ove sezone, austrijski Volfsberger, za koji nastupa Nemanja Rnić, doživio je prvi poraz. U Istanbulu je Bašakšehir slavio 1:0 pogotkom Kahvečija u 78. minutu.

Srpska kolonija u timu APOEL-a nije uspjela da sačuva prednost na poluvremenu u Azerbejdžanu (2:1), pa je duel sa Karabagom završen 2:2. U startnoj postavi gostiju bili su Andrija Pavlović, Vujadin Savić i Uroš Matić.

Aleksandar Čavrić je odigrao posljednjih desetak minuta, a Dejan Dražić sa klupe odgledao poraz Slovana od Vulverhemptona 1:2 u Bratislavi.