"Lisice" kao u ŠAMPIONSKIM DANIMA! 9:0 za istoriju Premijer lige!

Lester "demolirao" Sautempton najubjedljivijom pobjedom na strani ikada u engleskom prvenstvu - 9:0.

Kakav fudbal igra Lester pod vođstvom Brendana Rodžersa, to je za uživanje!

Ne tako davno Kaludio Ranijeri odveo je "lisice" do trona Premijer lige, a poslije večerašnje partije u Sautemptonu, legitimno je postaviti pitanje može li tim sa "King Pauer" stadiona da ponovi uspjeh iz sezone 2015/16.

Na poluvremenu 5:0, na kraju 9:0 za najubjedljiviju pobjedu jednog premijerligaša na strani! Ujedno i izjednačavanje sa najubjedljivijom pobjedom u Premijer ligi, pošto je 1995. Mančester junajted kao domaćin istim rezultatom savladao Ipsvič.

Ovo je ujedno bila i prva pobjeda Lestera ostvarena posljednjeg radnog dana u nedjelji. U prethodnih sedam pokušaja pet puta su izgubili, a dvaput remizirali.

Da će se ovaj put radovati, nagovješteno je već u 10. minutu, kada je Čilvel zatresao mrežu Sautemptona, a sudija Mariner poslije korišćenja VAR-a pokazao direktan crveni karton Bertrandu zbog oštrog starta u začetku te akcije.

Sa igračem manje, protiv fantastično motivisanog rivala, fudbaleri domaćeg tima nisu imali šta da traže. Samo su mogli da posmatraju kako se lopta kao na traci po pljusku sliva u njihov gol.

Tielmans u 17. minutu za 2:0, a Perez u 19. i 39, a Vardi u 45. za "petardu" pred odlazak na odmor. U nastavku, ponovo Perez i Vardi (57. i 58. minut), pa Medison (85) i na kraju da se zna ko je glavi igrač "lisica" - Džejmi Vardi iz penala u četvrtom minutu nadoknade.

Neumoljivi su bili Rodžersovi izabranici, a sada čekamo odgovore Mančester sitija i Čelsija, kao i vodećeg Liverpula.