"Parni valjak" pregazio "golubove": Veče Partizanovih stranaca

Partizan ubjedljivo pobijedio Spartak u 13. kolu Superlige Srbije. Strijelci Natho, Sadik, Suma i Ivanović.

Superliga Partizan - Spartak 4-0 Izvor: MN PRESS

U četvrtak pun stadion, u nedelju jedva 3.000 navijača!

Nije uobičajena rečenica za početak izvještaja prvenstvene utakmice, ali nevjerovatno zvuči podatak da je meč 13. kola Superlige Srbije između Partizana i Spartaka posmatralo skoro desetostruko manje ljudi u odnosu na broj koji je bio protiv Mančester junajteda, kada se "parni valjak" pokazao u vrlo dobrom izdanju.

Bez dileme - zaslužio je više publike i podrške!

Bilo kako bilo, malobrojne pristalice crno-bijelih, koje se slobodno mogu okarakterisati i kao najvjernije, jer utakmice na koje dolaze ne biraju po imenu rivala, mogle su da uživaju u izdanju izabranika Sava Miloševića, prije svega u prvom poluvremenu.

Serija od tri poraza (Voždovac 0:1, Mladost Lučani 0:1 i Mančester junajted 0:1) okončana je u nedjelju protiv subotičkog Spartaka 4:0 (3:0).

Sve je bilo riješeno već poslije 45 minuta…

Trio stranaca – Bibras Natho (17. minut), Umar Sadik (39) i Sejduba Suma (42) riješili su pitanje pobjednika i prije odlaska na odmor. Šef stručnog štaba Partizana visoku prednost iskoristio je da odmori strijelce pred prvenstveno gostovanje Čukaričkom (srijeda, 30. oktobar), a da šansu pruži rezervistima na ovoj utakmici Aleksandru Šćekiću, Đorđu Ivanoviću i Lazaru Pavloviću.

Upravo su posljednja dvojica bili kreatori akcije iz koje je postignut konačan rezultat. Nad Pavlovićem je napravljen penal, a Ivanović je u 77. minutu imao ulogu egzekutora.

Imao je Partizan još nekoliko kolosalnih prilika, ali su se obrukali Sadik i Ivanović. Na drugoj stranu, najbolju šansu propustio je Mihailo Bajić, kada je Slobodan Urošević bio primoran da sa gol linije otkloni opasnost.

"Golubovi" su izašli prilično otvoreno, želeći da se nadigravaju sa Beograđanima. Ta ideja trenera Vladimira Gaćinovića dovela je do toga da napad Partizana dobije dovoljno prostora za kreiranje brzih i ubojitih akcija preko Bibrasa Natha u Sejdube Sume.

U drugom dijelu Spartak se, ipak, zatvorio i tako izbjegao rezultatsku katastrofu.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Natho (od 46' Šćekić) - Asano, Suma (od 75' Pavlović), F. Stevanović - Sadik (od 65' Ivanović).

SPARTAK: Dokić - Ivančević, Otašević, Tekijaški, Milošević - Marčić, Vidaković - Srećković (od 46' Gojkov), Tufegdžić (od 87' Andrezionjo), Denković - Obradović (od 62' Baić).

***Opis i video golova kao i tok utakmice pogledajte na portalu naših kolega mondo.rs  SUPERLIGA, 13. KOLO: