Autogolom Miloša Simonovića i pogotkom Stojana Vranješa iz penala, inače desetim u sezoni, Borac u Banjaluci rezultatom 2:0 porazio Radnik i stigao do druge pozicije na tabeli Premijer lige BiH.

FK Borac Banjaluka - FK Radnik Bijeljina 15. kolo Premijer liga BiH UŽIVO Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

U sjajnom ambijentu, pred 4.500 gledalaca na Gradskom stadionu, fudbaleri Borca savladali su bijeljinski Radnik 2:0, te tako petim uzastopnim prvenstvenim trijumfom preuzeli drugo mjesto na tabeli Premijer lige BiH.

"Crveno-plavi" su do trijumfa stigli autogolom defanzivca Radnika Miloša Simonovića, te pogotkom Stojana Vranješa sa "bijele tačke", koji je svojim desetim golom u Premijer ligi BiH zapečatio sudbinu rivala iz Semberije.

BORAC - RADNIK 2:0 (0:0)

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi Banjalučana, koji su u nekoliko navrata zaprijetili golu Luke Bilobrka, ali realizacija je izostala pa se na odmor otišlo neokrznutih mreža.

Još o meču Borac - Radnik

Bijeljinci su tek na momente pokušavali da ugroze gol rivala, orijentišući se prvenstveno na odbranu svog gola, tako da se u uvodnih 45 minuta igra odvijala uglavnom na polovini Radnika.

Dobru priliku da donesu vođstvo "crveno-plavim" imali su Saša Kajkut i Stojan Vranješ, u dva navrata, ali su mreže mirovale sve do 48. minuta.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, erupcija oduševljenja na dobro ispunjenim tribinama Gradskog stadiona.

Marko Mirić dobro je prošao po desnoj strani, uputio centaršut, nakon kojeg je Miloš Simonović nespretno reagova i pogodio sopstvenu mrežu.

SASTAVI

Nedugo zatim, Bijeljinci su protestovali smatrajući da je Vladimir Bradonjić fauliran, kada je nakon solo-prodora pokušao da šutira, ali se arbitar Aleksandar Njegomirović nije oglasio.

Najbolju šansu Radnik je imao preko Simonovića, koji se mogao iskupiti za kiks kod vodećeg gola Borca, ali je prečka bila saveznik Borca.

Kada Radnik nije iskoristio svoju šansu, uslijedila je kazna na drugoj strani.

Kapiten Borca bio je u prodoru, oborio ga je Ivan Šubert, nakon čega je Njegomirović dosudio kazneni udarac za domaće.

Takva odluka razljutila je fudbalere Radnika, koji su predvođeni kapitenom Veliborom Đurićem željeli da napuste teren, ali ih je u tome spriječio trener Mladen Žižović.

Vranješ je namjestio loptu na "kreč" i precizno pogodio za deseti pogodak u Premijer ligi BiH.

U posljednjih desetak minuta susreta nije bilo velikih uzbuđenja. Banjalučani zadovoljni stečenim vođstvom nisu željeli da srljaju, dok su Bijeljinci bili svjesni da će teško nadoknaditi dva gola "minusa", pa je završeno 2:0.

Nakon što je duel Željezničara i Čelika otkazan, tim Branislava Krunića stigao je do visokog drugog mjesta u Premijer ligi BiH, istina sa utakmicom više u odnosu na sarajevske "plave".

Priliku za nastavak pozitivne serije, Borac će imati u narednom kolu, kada gostuje Mladosti u Doboju kod Kaknja.

/Ahmetović 12, 26, 63/

TABELA: Sarajevo 31, Borac 27, Tuzla siti 27, Željezničar (-1) 26, Radnik 25, Zrinjski 23, Velež 19, Široki Brijeg 18, Čelik 16, Sloboda 15, Mladost 12, Zvijezda 09 6.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.

17:52

KRAJ!

Kraj utakmice, pobjeda Borca 2:0 u derbiju protiv Radnika!

17:51

Čavić mijenja Danilovića

Priliku u posljednjih par minuta dobiće i mladi David Čavić. Zamijenio je Danilovića.

17:48

Nadoknada - četiri minuta.

U toku je nadoknada vremena na Gradskom stadionu, Borac blizu pete uzastopne pobjede u bh. eliti.

17:44

Crnov mijenja Ziljkića

Konačno izmjena i u Borcu, prva, u 83. minutu. Umjesto raspoloženog Ziljkića u igri je Crnov.

17:38

GOOOL!!!

Vranješ je precizan sa "bijele tačke", njegov deseti prvenstveni gol, za vođstvo Borca 2:0!

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

17:37

Bijeljinci bi da napuste teren!

Nezadovoljni suđenjem, fudbaleri Radnika predvođeni kapitenom Đurićem krenuli su da napuste teren Gradskog stadiona, ali ih je u tome spriječio trener Žižović. Đurić je zaradio javnu opomenu, a utakmica će biti nastavljena.

17:36

Penal za Borac!

Borac će imati šansu da uveća prednost, i to sa "bijele tačke". Šubert je srušio Vranješa, a sudija Aleksandar Njegomirović pokazao na penal.

Penal za Borac

17:28

Prečka!

Mogao se Simonović iskupiti za autogol, ali ispriječila se prečka Borčevog gola i onemogućila Radnik da dođe do izjednačenja.

17:23

Posljednja izmjena Žižovića

Već u 66. minutu Žižović je izvršio sve tri izmjene. Sada je na teren umjesto Bečelića poslao Sušića.

Na drugoj strani, Krunić još ništa nije mijenjao.

17:21

"Lešinari" i večeras na "istoku"

I na večerašnjem meču najvatrenije pristalice Borca, popularni "Lešinari", svoje izabranike bodre sa istočne tribine Gradskog stadiona.

17:18

Ofanziva Radnika

Sve češće fudbaleri Radnika su pred golom Borca. Ponovo je zaprijetio Đurić, ali lak je to plijen za Lučića. Lopta je išla po sredini gola, tako da nema problema za golmana "crveno-plavih".

17:17

Đurić preko gola!

Zaprijetio je kapiten Radnika. Odličan šut Đurića, ali nema promjene rezultata.

17:16

Maksimović mijenja Poparu

Još jednu izmjenu izvršio je Žižović. Umjesto Popare na terenu je Maksimović.

17:13

Protest Bijeljinaca!

Veliki protesti fudbalera Radnika. Bradonjić je bio u prodoru, pao je u šesnaestercu domaćih nakon starta Volkova, ali prekršaj nije dosuđen. Ako ga je i bilo, bio je na rubu kaznenog udarca. Radović je "požutio" zbog protesta. U toku je 55. minut.

17:12

Zatišje

Blago zatišje na terenu nakon vodećeg gola Borca.

17:06

GOOOL!!! Borac vodi 1:0!

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Borac je poveo, i to autogolom Simonovića! Mirić je ubacio loptu, a defanzivac Radnika nespretno reagovao i prevario Bilobrka.

17:03

Počelo je drugo poluvrijeme

Konačno je počelo drugo poluvreme. Žižović je izvršio prvu izmjenu, u igri je Karić, koji je zamijenio Posinkovića.

17:02

Kasne Bijeljinci!

Zanimljiva situacija pred start drugog poluvremena. Igrači Borca su tu, kao i službena lica i treneri, ali igrača Radnika još uvijek nema.

16:47

Poluvrijeme - 0:0

Kraj prvog poluvremena, mreže miruju.

16:42

Finiš prvog poluvremena

Još tri minuta do kraja prvog poluvremena, golova i dalje nema. Sigurno su gledaoci na Gradskom stadionu očekivali mnogo više od fudbalera Borca i Radnika.

16:38

Milutinović prijeti

Odličan šut Milutinovića iz slobodnog udarca, ali Bilobrk vrhovima prstiju šalje loptu u korner.

16:37

Nova šansa za Vranješa!

Još jedna dobra prilika za Vranješa. Mirić mu je spustio loptu glavom, kapiten Borca takođe pokušao da šutira glavom, ali je njegov udarac izblokirala odbrana Bijeljinaca.

16:32

Bude se i gosti

Konačno su fudbaleri Radnika prešli na protivničku polovinu. Đurić je izveo korner, ali nema opasnosti po gol Lučića. Odbrana Borca otklonila je opasnost.

16:28

Povreda Radovića

Kratko će meč biti prekinut. Radović je povrijeđen, moraće ljekarska ekipa na terenu.

16:25

Velika šansa za Kajkuta!

Prva ozbiljna prilika za Borac. Sjajno je Ziljkić pronašao Kajkuta, ali lopta nakon udarca napadača Borca završava preko gola. I dalje je 0:0.

16:22

3:0 u kornerima

Već tri kornera izveo je tim Branislava Krunića, ali nema ozbiljnijih prijetnji po gol Radnika.

16:19

Otkazan meč Željezničar - Čelik!

U međuvremenu je stigla informacija da je posljednji duel 15. kola Premijer lige BiH između Željezničara i Čelika otkazan, a o tome opširnije čitajte OVDJE.

16:14

Dobra šansa!

Slobodan udarac za domaće na 20-ak metara od gola gostiju. Biće to dobra šansa za Vranješa. Ipak, najbolji strijelac Borca šutira pored živog zida, ali pravo u golmana Radnika Bilobrka.

16:11

Vranješ!

Prilika za kapitena Borca, u 11. minutu, ali lopta odlazi preko Radnikogov gola.

16:04

Solidno popunjene tribine Gradskog stadiona

16:03

Prijeti Kajkut!

Prva prilika za "crveno-plave", ali Kajkut nije precizan.

16:03

Pritisak Borca!

Ofanzivno su domaći krenuli od prvog minuta i već nakon dvadesetak sekundi stigli do prvog kornera.