Osasuna i Alaves iznenadili - utakmica vredna pažnje!

Malo ko je očekivao da će trinaestoplasirani i šesnaestoplasirani timovi Primere odigrati duel vredan posebnog izveštaja van Španije.

Uzbudljivo, dinamično, borbeno, raspucano...

Mimo očekivanja, Osasuna i Alaves odigrali su odličnu utakmicu - 4:2 (3:1).

Pored šest golova, od kojih tri iz penala, viđeno je još nekoliko dobrih šansi, tresao se okvir gola, korišćen je VAR, a utakmica je imala i srpskog aktera pošto je u finišu (85. minut) za domaći tim zaigrao Darko Brašanac, nekadašnji fudbaler Partizana i Smedereva koji je u Pamplonu stigao baš iz Alavesa.

Već u prvih pola sata viđena su tri pogotka.

Ruben Garsija u 20. i Ezekel Avila u 26. doneli su lepu prednost Osasuni, ali je Lagvardija u 27. vratio neizvesnost odličnim udarcem iz trka na dijagonalu mladog Agiregabirije.

Novih "plus dva" svom timu u nadoknadi je doneo Roberto Tores golom iz penala, prvim od čak tri u ovoj utakmici!

Po povratku sa odmora, sudija Hoze Munuera prvo je pokazao na belu tačku u korist gostiju, a udarac sa 11 metara u 51. minutu realizovao je Lukas Perez, da bi četiri minuta kasnije na suprotnoj strani precizan bio i Huan Vilar za konačnih 4:2.

Osasuni je ovo bila 31. utakmica na domaćem terenu bez poraza!