Granada bila "hit" nedelju dana: Pozdravite novi hiz - Real Sosijedad!

Tim sa juga Španije neće se vratiti na prvu poziciju Primere posle ovog kola... Zato hoće Sosijedad koji se izjednačio sa Barsom i Realom.

Granada igra odličan fudbal, ali definitivno nije kalibar na duže staze.

Klub sa juga Španije "seo" je na čelo tabele 27. oktobra, međutim posle poraza od Hetafea (3:1) i ovonedeljnog od Real Sosijedada 2:1 (1:1), kojim je "zatvoreno" 11. kolo Primere, propustio je šansu da još jednom pređe u vođstvo ispred Barselone i Real Madrida.

To jeste iskoristio tim iz San Sebastijana koji sada sa "večitima" deli prvo mesto sa 22 boda.

Dva najveća španska kluba nisu se proslavila ovog vikenda pošto je Barsa prvo izgubila od Levantea (3:1), dok je nekoliko sati kasnije Real remizirao protiv Betisa (0:0).

S obzirom na to da je zbog nereda u Kataloniji odložen "El Klasiko" za drugu polovinu decembra, Granada je imala šansu da pobedom ponovo iskoči na prvo mesto i još jednom se nagradi za stvarno dobre igre ove jeseni, međutim očigledno nemaju konstantnost koja je potrebna za ovaj nivo fudbala.

Odbrana je kiksnula u iznošenju lopte u 21. minutu i Portu je doveo Sosijedad u vođstvo, da bi Vadiljo u 36. minutu izjednačio iz slobodnog udarca.

Granada je potpuno prepustila teren gostima iz Baskije, ali ni oni nisu bili toliko dobri u odsustvu Martina Edegarda, norveškog "vunderkinda", međutim baš kada se činilo da će se utakmica završiti bez pobednika - Adnan Januzaj je "razmrdao" goste.

Uposlio je Portua u padu u 89. minutu, a napadač Sosijedada je postigao svoj četvrti gol u sezoni za veliku pobedu.