Ranijerijev "džoker“ ušao u 90. i zabio u 91. minutu! Pobjeda Sampe!

Klaudio Ranijeri upisao prvu pobjedu na klupi Sampdorije zahvaljujući pogotku rezerviste Kaprarija u sudijskoj nadoknadi.

Sampdorija proživljava jedan od najgorih perioda u posljednje dvije decenije, a kraj agonije trebalo bi da bude dolazak Klaudija Ranijerija na klupu Đenovljana.

Nije sve krenulo najbolje pa je iskusni stručnjak upisao prvi trijumf tek poslije 360 minuta igre njegovog tima.

Poslije dva remija i poraza, Sampdorija je u ponedjeljak uveče konačno upisala i prvi trijumf sa Ranijerijem na klupi, a tek drugi ove sezone.

Sampdorija je u posljednjem meču 11. kola Serije A rezultatom 1:0 savladala SPAL u Ferari i prepustila mu posljednju poziciju na tabeli.

Đenovljani su do pobjede stigli poslije 90 minuta mučenja i lukavog poteza Ranijerija koji je u posljednjem minutu izveo neubjedljivog Federika Bonacolija i ubacio Đanluku Kaprarija.

Samo minut kasnije Kaprari je u svom prvom dodiru s loptom postigao pogodak za minimalnu, ali izuzetno važnu pobjedu svog tima.

Nikola Tomović odigrao je svih 90 minuta za SPAL, a priliku u posljednjih nekoliko minuta dobio je i nekadašnji fudbaler Partizana Marko Janković.