Umor i Široki jači od Igokee, prvi poraz u prvenstvu BIH

Košarkaši Širokog savladali Igokeu 76:63 u posljednjem meču četvrtog kola Lige BIH.

Ritam igranja dva meča u 24 časa, prvo u ABA ligi potom u prvenstvu BiHnije ostavljao posljedice na igrače Igokee, sve do danas.

Nakon što su u nedjelju savladali Zadar i upisali prvu pobjedu u ABA ligi košarkaši Igokee otputovali su na megdan Širokom, gdje su ubjedljivo poraženi.

Široki je slavio 76:63 u posljednjem meču 4. kola Lige BiH i tako nanio "igosima“ prvi poraz u domaćem šampionatu.

Nakon izjednačene prve četvrtine koja je završena rezultatom 20:18 Široki je u potpunosti dominirao u drugom periodu i postigao 28 poena, dozvolivši protivniku samo sedam, pa je razlika na poluvremenu iznosila 48:25.

Tek u trećoj četvrtini Igokea je pokušala da se vrati, ali uprkos „plus pet“ u ovom dijelu nije uspjela da vrati potpunu neizvjesnosti i Široki je uspio da dođe do pobjede 76:63.

Najzaslužniji za to bili su Čolak sa 16 i Karačić i Kraljević sa po 12 poena, dok je kod Igokee Nikolić upisao 15, a Kliford 11 poena.