"Šok terapija" uspješna – Zrinjski deklasirao Tuzla siti (VIDEO)

"Plemići" nakon smjene Harija Vukasa lako i ubjedljivo savladali Tuzla siti na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Uprava Zrinjskog smijenila je Harija Vukasa poslije poraza u prošlom kolu i kao privremeno rješenje postavila Nenada Gagru, a ova promjena na klupi „plemića“ dala je rezultata.

U jednom od derbija 16. kola Premijer lige BIH Zrinjski je sa ubjedljivih 4:0 savladao Tuzla siti i prišao mu na samo bod zaostatka.

Ekipa Elvira Baljića u prošlom kolu prekinula je niz od dva poraza, ali je ove subote upisala već treći neuspjeh u mandatu nekadašnjeg reprezentativca BIH.

Ovakav ishod najavio je Čirjak već u 6. minutu.

Fudbaler Zrinjskog šutirao je sa ivice šesnaesterca, a lopta je zakačila Hadžanovića i prevarila Fejzića.

Uprkos izuzetno teškom i raskvašenom terenu u Mostaru domaći fudbaleri su uspjevali da kombinuju i stvaraju prilike pred protivničkim golom.

U 34. minutu Kunić je iskoristio jednu spuštenu loptu glavom i pobjegao čuvaru, a potom poslao loptu u mrežu za 2:0.

Na početku nastavka Ramić je imao dobru priliku da smanji vodstvo domaćih, međutim odbrana Zrinjskog je reagovala u posljednji čas.

Na drugoj strani odbrana Tuzla sitija u 64. minutu dozvolila je Tičinoviću dobar prodor po lijevoj strani i centaršut za Mandića koji matira Fejzića – 3:0.

Treći gol Mostaraca proslavljen je burno, pa je meč bio i nakratko prekinut zbog bakljade domaćih navijača, popularnih "Ultrasa" koji su nekoliko dimnih bombi ubacili i na teren.

Deset minuta prije kraja Stanić se lijepim pogotkom glavom poslije centaršuta sa desne strane pobrinuo za debakl Tuzlaka u Mostaru.

Zrinjski se ovom pobjedom popeo na peto mjesto sa osvojenih 27 bodova, odnosno bodom manje od četvrtoplasiranog Tuzla sitija i Borca, s tim da Banjalučani imaju i utakmicu manje.