Kakav maler! Defanzivac Herte režirao preokret u korist RB Lajpciga!

Odbrambeni fudbaler Herte Kerim Rekik direktni je krivac za preokret RB Lajpciga u Berlinu u 11. kolu njemačke Bundeslige.

RB Lajpcig je osvojio sva tri boda na Olimpijskom stadionu u Berlinu, a najzaslužniji za treći uzastopni poraz berlinske ekipe bio je malerozni igrač Herte Kerim Rekik.

HERTA - RB LAJPCIG 2:4 (1:2)

Holandski defanzivac turskog porijekla direktno je skrivio penal u 38. minutu, koji je u izjednačenje pretvorio Timo Verner, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena "osigurao" preokret gostiju.

Holanđanina je naime pogodila lopta u donji dio leđa nakon šuta Marsela Sabicera i prevarila golmana Runea Jarštajna čime je "poništio" dobru igru i vođstvo berlinske ekipe, koja je povela sjajnim pogotkom Maksa Mitelštata u 32. minutu.

Marko Grujić

Srpski reprezentativac iz redova berlinske ekipe utakmicu je posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

U posljednjih 20-ak minuta u igru je s klupe ušao i bosanskohercegovački veteran Vedad Ibišević, ali nije uspio da pokrene svoj tim da barem stigne do jednog boda, već je domaći tim u finišu primio još dva gola!

I to oba poslije kontranapada u 87. i 91. minutu, najprije je pogodio Kevin Kampl, da bi Timo Verner svojim drugim golom na meču stavio pečat na šestu pobjedu ove sezone i drugog mjesta na tabeli, gdje bi mogao i da ostane ukoliko Bajern ne izgubi od Borusije Dortmund u večerašnjem "Klasikeru".

Duboko u sudijskom vremenu, Herta je smanjila na konačnih 2:4 golom Dejvida Selkea.

Šalke je danas tri puta vodio protiv Fortune, pogocima Danijela Kaliđurija, Ozana Kabaka i Suata Serdara, ali su uporni gosti iz Dizeldorfa stizali deficit zahvaljujući "het-triku" Roena Heninga, koji je Fortuni osigurao remi u Gelzenkirhenu (3:3).

Union Berlin ubjedljivo je vodio u Majncu 0:3 prvenstveno zahvaljujući Sebastijanu Andersonu, dvostrukom strijelcu, da bi domaćin preko Karima Onisiva i Danijela Brosinskog uspio da postigne dva pogotka ali ne i da izbjegne poraz (2:3), dok je Filip Maks osigurao vrijednu gostujuću pobjedu Augzburga u Paderbornu (0:1) .