Zagrijavanje za "Der Klasiker": U Kelnu iz "jedan u dva", iz penala u 90+8!

Uzbudljivo otvaranje 11. kola Bundeslige, koje će obilježiti najveći njemački derbi između Bajerna iz Minhena i Borusije Dortmund.

Bundesligaško, 11. kolo, u kojem će biti odigran "Der Klasiker", najveći njemački derbi, u kojem će Bajern Minhen u subotu od 18.30 dočekati Borusiju Dortmund, večeras su otvorili Keln i Hofejhajm, a nakon velikog preokreta gosti su slavili 2:1.

Sve je dobro krenulo za "jarčeve", koji su u 34. minutu poveli lijepim golom Hona Kordobe.

Ipak, izjednačenje je uslijedilo nedugo nakon što je počelo drugo poluvrijeme.

Fenomenalan pas uputio je Sebastijan Rudi, a Sargis Adamjan iz voleja donio egal svom timu. Fudbaler iz Jermenije par minuta ranije, na pauzi između dva poluvremena, zamijenio je neprimjetnog Lukasa Rupa, tako da se izmjena koju je izvršio trener gostiju Alfred Šrojder pokazala kao pun pogodak.

Nije bilo mnogo uzbuđenja sve do nadoknade.

Iako je meč produžio četiri minuta, arbitar Robert Kampka dosudio je penal za goste u 97. minutu, i to nakon reakcije iz VAR sobe.

Odgovornost je preuzeo Jirgen Lokadija i donio pobjedu Hofenhajmu, koji je sa večerašnja tri boda dospio na drugu poziciju Bundeslige. Istina, uz utakmicu više.

S druge strane, Kelnu slijedi grčevita borba za opstanak.