Neviđeno u srpskom fudbalu: Šest penala i dva crvena u Novom Sadu! VIDEO

Autor w rs

Na stadionu "Karađorđe" odigrana je utakmica kakva se ne može vidjeti često.

Pest penala i dva crvena na utakmici u Novom Sadu Izvor: MONDO/MILUTIN VUJIČIĆ

Novi Sad je ovog vikenda vidio jednu od najneobičnijih utakmica sezone. I to ne samo kada pričamo o srpskom fudbalu.

U duelu Prve lige Srbije (drugi rang) sastali su se Kabel i Metalac, konačan rezultat bio je 3:1 za domaće, a arbitar Miloš Đorđić iz Beograda bio je konstantno u centru pažnje.

Razlog za to je čak ŠEST izvedenih jedanesteraca i dva crvena kartona.

Sudija Đorđić je uspostavio strog kriterijum, sa čestim prekidima igre, pa je prvi put dosudio penal u 20. minutu, kada su igrači Kabela skrivili jedanesterac, a Milanovčani poveli 1:0, pogotkom Aleksandra Katanića.

U 36. minutu arbitar je drugi put pokazao na kreč i ponovo u šesnaestercu domaćih, ali je u toj situaciji golman Kabela Goran Vukliš "skinuo" Katanićev šut. Ostalo je 0:1.

Dva minuta prije pauze Đorđić je dosudio još jedan, treći penal, ali u toj situaciji za domaće, zbog igranja rukom. Najstrožu kaznu izveo je Zoran Karać i izjednačio rezultat na 1:1.

Pet minuta poslije pauze isključen je pomoćni trener gostiju Luković, a poslije sata igre beogradski sudija isključio je i štopera Kabela Faruka Bihorca, pokazavši mu drugi žuti karton zbog prigovora. Četvrt časa kasnije, u 74. minutu, Novosađani su preokrenuli. Takođe iz jedanaesterca - četvrtog na utakmici. Strijelac je bio Predrag Govedarica, za 2:1.

Tri minuta prije kraja meča, Đorđić je svirao i peti penal - treći za domaće. Govedarica je preuzeo odgovornost, a golman Nemanja Šćekić je odbranio taj udarac. Ipak, sudija je zbog ranijeg izlaska čuvara mreže sa linije dosudio da se penal ponovi, pa je najiskusniji među domaćima postavio konačnih 3:1.

Bio je to šesti izvedeni jedanaesterac na utakmici, koja će zbog tog podatka sigurno ostati upamćena.

Pogledajte najzanimljivije detalje susreta na terenu Kabela, koji je ove sezone kažnjen oduzimanjem 10 bodova zbog namještanja utakmice protiv Smedereva..

Pregled burne utakmice u Novom Sadu, sa čak šest penala.
Izvor: YouTube/Prvaliga Srbija