Vojvodina ima više pobjeda nego cijele prošle sezone: Pao i Napredak

Ekipa Nenada Lalatovića se vratila na drugo mjesto Superlige.

Prošla sezona je bila za zaborav, ali se ove Vojvodina uopšte ne šali! Novosađani su upisali novi trijumf u Superligi i to u samoj završnici meča.

VOJVODINA - NAPREDAK 2:1 (1:1)
/Matić pen. 10, Gemović 86 - Zec 28/

Ekipa Nenada Lalatovića je protiv Kruševljana upisala 11. pobjedu u tekućoj sezoni Superlige, što je za jednu pobjedu više nego u čitavom prošlosezonskom šampionatu. Za tako nešto im je bilo potrebno čak 20 utakmica manje!

Ova "nova" Vojvodina ima pravi pobjednički DNK, pa su poslije onih 0:4 za zaborav u Humskoj brzo reagovali i "vezali" dvije pobjede.

Trijumf protiv Napretka je stigao tek u 86. minutu, taman kada je publika u Novom Sadu pomislila da bi na "Karađorđu" meč mogao da se završi miroljubivo.

Vojvodina je u vođstvo stigla već u 10. minutu minutu i to sa penala kada je precizan bio Bojan Matić, da bi prije isteka pola časa igre gosti izjednačili pogotkom Đure Zeca.

Ipak, Miodrag Gemović je u samom finišu uspuo da zatrese mrežu golmana Miloševića i tako donese nova tri boda svom timu.

"Voša" je na kratko skliznula sa druge pozicije poslije pobjede Čukaričkog, ali sada su ponovo prvi pratilac Crvene zvezde.