"Kunu" smrklo, Žezusu svanulo: Sve što je Pep htio pred susret sa Oleom!

Povredu Serhija Aguera na najbolji način iskoristio je Gabrijel Žezus koji je iz dve šanse postigao dva gola na "Turf muru", a potom je sve bilo lakše za razigranu postavu Pepa Gvardiole.

Poslije jedne pobjede na posljednjih pet utakmica - one nad Čelsijem od 2:1 na "Etihadu" prije deset dana, sve što je šampionu Engleske bilo potrebno je duel sa Barnlijem.

Kod kuće ili u gostima, svejedno.

Sedmu pobjedu uz remi na poslednjih osam mečeva sa "klaretsima", Mančester siti nagovijestio je izlazak iz krize rezultata i osvojio tri važna boda u trci sa Lester sitijem, a sve pred gradski derbi sa Junajtedom zakazan za subotu u 18.30.

Povredu Serhija Aguera na najbolji način iskoristio je Gabrijel Žezus koji je iz dve šanse postigao dva gola na "Turf muru", a potom je sve bilo lakše za razigranu postavu Pepa Gvardiole: Barnli - Mančester siti 1:4 (0:1).

Nakon što su Rodri i Rijad Mahrez "potjerali" rezultat na četiri razlike, momci menadžera Šona Dajša pronašli su utjehu i zaradili aplauze u 89. minutu kada je Robi Brejdi postavio konačan rezultat susreta.

Nešto prije toga, Bornmut na "Selhurst parku" nije uspio da iskoristi igrača više od 18. minuta i posjed lopte od 80 odsto u drugom poluvremenu. Zapravo, nije vratio kući ni bod.

Barnli: Poup - Bardsli, Tarkovski, Mi, Piters - Lenon, Drinkvoter, Kork, Meknil - Hendrik, Vud.

Siti: Ederson - Voker, Otamendi, Fernandinjo, Anhelino - De Brujne, Rodri, D. Silva - B. Silva, Žezus, Sterling.