Hladnoća spriječila Mihu da putuje u Udine i vidi "potop" Bolonje!

Fudbaleri Bolonje zaustavljeni su već u šesnaestini finala Kupa Italije, i to na gostovanju u Udinama.

Nakon pobjede u Napulju (1:2) u Seriji A, očekivalo se da će Bolonja prekinuti crnu seriju od pet uzastopnih poraza u Udinama, posebno jer bolje stoji na tabeli od "zebri", ali i s obzirom da se sa liječenja od leukemije vratio srpski trener Siniša Mihajlović, što je vjerovatno psihološki podiglo ekipu.

Međutim, s obzirom da Miha zbog hladnoće nije putovao na "Dačija Arenu", domaći igrači su gotovo rutinski stigli do sigurne pobjede i plasmana u osminu finala italijanskog Kupa, gdje će odmjeriti snage sa torinskim Juventusom.

UDINEZE - BOLONJA 4:0 (2:0).

Najprije je u 24. minutu češki vezista iz Udina Antonin Barak doveo domaće do prednosti, da bi prije odlaska na odmor, pod prečku Bolonjinog gola poslao Francuz Sebastijan De Majo i praktično osigurao prolaz.

A ako je i postojala nada za goste sa "Renato Dal Are" da mogu barem stići do "egala", sve dileme razriješio je u 76. minutu Rolando Mandragora sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade Kevin Lazanja kompletirao "poker" golova u mreži Bolonji.

Čak je u nastavku golman Anđelo di Kosta u par navrata spasio Bolonju još ubjedljivijeg poraza, koji će sigurno zabrinuti Mihajlovića pred gostovanje Milanu na "San Siru" za četiri dana.

/Klaiton 35/

Parovi osmine finala: Atalanta - Fiorentina, Lacio - Kremoneze, Napoli - Peruđa, Torino - Đenova, Milan - SPAL, Inter - Kaljari/Sampdorija, Roma - Parma/Frosinone, Juventus - Udineze