Četvrtoligaš bio na pragu senzacije u Kupu kralja, penali presudili

Delovalo je da će Levante imati lagan posao posle vođstva u 32. minutu, ali situacija se potom prilično zakomplikovala po prvoligaša iz Valensije.

U centru pažnje španskog fudbala danas je finale Superkupa između madridskih rivala Reala i Atletika, koje se od 19 časova igra u Kataru, kao i povreda Luisa Suareza i priča o promeni trenera Barselone, međutim, potpuno iznenada, pojavila se još jedna tema za ljubitelje najvažnije sporedne stvari na svetu.

Duel drugog kola Kupa kralja između prvoligaša Levantea i četvrtoligaša Real Haena.

Maleni klub iz Andaluzije, koji je samo triput u svojoj 98 godina dugoj istoriji igrao u najjačem rangu španskog fudbala (i to sredinom pedesetih godina prošlog veka) namučio je prvoligaša iz Valensije, uspeo da u 82. minutu dođe do 1:1 i produžetaka, zatim i do penala, ali je peta serija bila kobna po domaće fudbalere.

Na kraju: Real Haen - Levante 1:1, penalima 4:5.

Gosti su, dakle, preživeli očajan teren u gradiću poznatom po proizvodnji maslinovog ulja iako su od 44. minuta bili sa desetoricom, a finiš drugog poluvremena odigrali sa devetoricom igrača na terenu.

Vodeći gol za Levante postigao je Serhio Leon u 32. minutu, zatim je u 44. isključen reprezentativac Crne Gore, Nikola Vukčević, zbog drugog žutog kartona. U 82. je Migel Martin iz odbitka na odbranjen penal doneo izjednačenje svom timu, ali je Huanka Gonzales bio neprecizan u petoj seriji penal-serije...