G'ladbah u 90. minutu ispustio pobjedu u Lajpcigu! Bajern ostaje lider!

Borusija Menhengladbah je bila vrlo blizu da sruši neugodnu tradiciju u duelima sa RB Lajpcigom, ali je na kraju osvojila samo bod.

RB Lajpcig - Borusija Menhengladbah 2:2, Bundesliga, 20. kolo Izvor: Maja Hitij/Bongarts

"Koltovima" nikako ne ide sa RB Lajpcigom.

Ni u osmom međusobnom meču, G'ladbah nije uspio da zabilježi prvu pobjedu nad RB Lajpcigom iako je u derbiju 20. kola bio vrlo blizu trijumfa nad doskorašnjim liderom Bundeslige. I to u gostima!

Imao je dva gola prednosti na poluvremenu, ali je osvojio samo jedan bod, ostavivši Bajern na liderskoj poziciji.

RB LAJPCIG - BORUSIJA MENHENGLADBAH 2:2 (0:2)

Alesane Plea i Jonas Hofman su u 24. i 35. minutu pogodili mrežu domaćina i činilo se tada trasirali put do 13. pobjede u sezoni. Međutim, ono što je u drugom poluvremenu, trebalo da bude "odrađivanje posla" nevjerovatnim potezima su kompromitovali golman Borusije Jan Zomer i Alesane Plea.

Zomer je katastrofalno pogriješio na otvaranju drugog dijela i omogućio Patriku Šiku da smanji rezultat, dok je Plea zaradio crveni karton za samo 10 sekundi zbog prigovora, pa je ostavio na cjedilu svoju ekipu.

Pogodak za izjednačenje u 90. minutu postigao je Kristofer Nkunku sjajnim udarcem sa 25 metara!

No krenimo redom...

Golman RB Lajpciga Peter Gulači prije vođstva gostiju odlično je reagovao u nekoliko navrata, ali ni mađarski čuvar mreže nije mogao da spriječi pogodak u 24. minutu.

Poslije nekoliko kratkih dodavanja iz prve, Vent je asistirao, a Plea plasirao loptu u mrežu RB Lajpciga - 0:1.

Borusija je u 34. minutu propustila još jednu stopostotonu šansu, kada se Markus Tiram našao "oči u oči našao" sa golmanom domaćina, ali prije završnog udarca Francuza je sustigao njegov sunarodnik Dajo Upamekano i izblokirao.

Ipak, već u narednom napadu, Borusija je udvostručila prednost.

Poslije izgubljene lopte u veznom redu domaćina, sjajan dubinski pas Florijana Nojhausa prema Jonasu Hofmanu, završen je majstorskim udarcem veziste Borusije.

Pogodio je sami desni ugao - 0:2.

Međutim, već početkom drugog dijela, poslije greške golmana Borusije Jana Zomera, rezervista Patrik Šik samo što je ušao u igru je smanjio rezultat.

Golman gostiju praktično je servirao loptu doskorašnjem napadaču Rome, kojem nije bilo teško da je plasira u nebranjenu mrežu - 1:2.

U 60. minutu, Borusija je ostala sa 10 igrača u polju, nakon što je za samo 10 sekundi dva žuta, odnosno crveni karton zaradio Plea, zbog prigovora sudiji Tobijasu Štileru.

Izvor: Maja Hitij/Bongarts

Uslijedili su žestoki protesti "koltova", kao i trenera Marka Rosea, ali arbitar je ostao neumoljiv i isključio Pleu.

Napadali su brojčano nadmoćniji domaći fudbaleri, stvarali i promašivali šanse, a najbolju je propustio doskorašnji napadač zagrebačkog Dinama Dani Olmo, koji je u 82. minutu pogodio stativu.

Ipak, domaćin je uspio da izbjegne poraz u 90. minutu kada je sijevnula desnica Kristofera Nkukua, koji je sa 25 metara majstorski pogodio mrežu - 2:2.