Žaliće mnogo za prosutim bodovima: Verona "otela" Laciju drugo mjesto

Rimljani su propustili veliku šansu da stignu samo na korak od aktuelnog šampiona.

Lacio - Verona 0:0 zaostala utakmica 17. kola Serija A Izvor: Guliver/Getyy images/Paolo Bruno

Da su utakmice sa unaprijed upisanim bodovima najteže za igru, potvrdio je večerašnji meč Lacija i Verone na rimskom Olimpiku.

U odgođeni duel 17. kola Serije A, "nebesko-plavi" ušli su kao apsolutni favorit. Imali su izabranici Simonea Inzagija priliku da eventualnim trijumfom preuzmu drugo mjesto od Intera i dođu na samo dva boda zaostatka za aktuelnim šampionom Juventusom.

Ali, nisu uspjeli da realizuju brojne šanse i Verona je odnijela bod.

LACIO - VERONA 0:0

Hrvatski stručnjak Ivan Jurić očigledno je odlično složio kockice u ekipi iz grada Romea i Julije, pa je Verona u "zlatnoj sredinI", daleko od borbe za opstanak gdje smo navikli da je gledamo prethodnih godina.

"Heleni" su vezali sedam mečeva bez poraza (tri pobjede i četiri remija), pa su jedno od najprijatnijih iznenađenja sezone.

Kada je sama utakmica u pitanju, i jedna i druga ekipa propustile su po nekoliko veoma dobrih prilika.

Najbliži postizanju gola za Lacio bio je Luis Alberto, koji je dva puta tresao okvir gola. Prvo je u 45. minutu pogodio stativu, a zatim i u 64. učinio isto.

Izvor: Guliver/Getyy images/Paolo Bruno

Imali su i gosti svoje šanse, golman Tomas Strakoša u dva navrata je spašavao gol Lacija, kada je sjajnim intervencijama osujetio napade gostiju.

Stihijski napadi domaćih na kraju ipak nisu urodili plodom.

Ponovo je Luis Alberto imao dvije prilike, obje u sudijskoj nadoknadi, ali lopta nije htjela u gol.

Senad Lulić i Sergej Milinković-Savić odigrali su svih 90 minuta za Lacio, baš kao i Darko Lazović za Veronu. Kod gostiju, meč s klupe je odgledao Boris Radunović.

Lacio je tako stigao do 50. boda, pa sada zaostaje jedan za drugoplasiranim Interom, a četiri za liderom Juventusom.

TABELA: Juventus 54, Inter 51, Lacio 50, Atalanta 39, Roma 39, Kaljari 32, Parma 32, Milan 32, Verona 31, Napoli 30, Bolonja 30, Torino 27, Sasuolo 26, Fiorentina 25, Udineze 24, Sampdorija 20, Leće 19, Đenova 16, SPAL 15, Breša 15.