Sjeverni Makedonci bolji od BiH u Ljubuškom, popravni za Dan zaljubljenih

Kadetska "U-17" reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u srijedu u Ljubuškom od Sjeverne Makedonije sa 1:3 u prvom od dva zakazana prijateljska meča.

BiH - Sjeverna Makedonija 1:3, prijateljska utakmica Izvor: MONDO/Petar Stojanović

Gosti do prednosti dolaze u 38. minutu golom Ardijana Čilafija, koji dva minuta kasnije postiže i drugi pogodak za svoju selekciju.

Reprezentacija BiH u 62. minutu uspjela je da smanji zaostatak golom Denisa Dizdarevića sa 11 metara, ali je pobjedu Sjevernih Makedonaca potvrdio Dašmir Elezi u 84. minutu.

"Zmajići" su do kraja imala priliku da postigne još jedan pogodak, nakon što je dosuđen novi penal, međutim, ovog puta, Stefan Tasev je odbranio udarac Alema Japaura.

Priliku za popravni, BiH će protiv iste selekcije imati 14. februara u 10.30 sati.

Bosna i Hercegovina: Eldin Lolić, Haris Hasanović, Nermin Mujkić, Hamza Redžić (81. Emir Brković), Anel Kadrić, Armin Durić (46. Alem Japaur), Armin Karić (67. Hamza Hadžiavdić), Emir Derviškadić (46. Nikola Ćebić), Aleksandar Kahvić, Denis Dizdarević (67. Viktor Grbić), Matej Šakota (46. Adnan Berbić). Selektor: Nermin Šabić.

Sjeverna Makedonija: Stefan Tasev, Marko Ristov, Bljend Zekjiri (46.Borjan Popovski) Enis Bukji, Matej Angelov, Metin Iljazi (46. Dašmir Elezi), Georg Stojanovski (66. Mite Mitev), Ardijan Čilafi (90+1. Donart Ibraimi), Besar Gudjufi (79. Marko Sofijanoski), Mirče Stoilov (79. Nikola Pavleski), Mateo Sofijanoski (66. Erion Shuku). Selektor: Dragi Kanatlarovski.