"VAR je 'ubio' svaku radost, igrači i navijači postaće roboti“

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Vulverhempton i Lester igrali su 0:0 u okviru 26. kola engleskog prvenstva, a meč je obilježila kontroverzna situacija s kraja prvog poluvremena.

Nuno Espirito Santo trener Volverhemptona VAR je 'ubio' svaku radost, igrači i navijači roboti Izvor: Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Menadžer Vulverhemptona Nuno Espirito Santo je nakon utakmice protiv Lestera oštro kritikovao VAR tehnologiju.

Ove dvije ekipe igrale su 0:0 u okviru 26. kola engleskog prvenstva, a meč je obilježila kontroverzna situacija s kraja prvog poluvremena.

Domaćini su poveli kad je štoper Vili Boli postigao gol, ali je VAR poništio pogodak zbog ofsajda domaćih igrača u akciji koja je prethodila centaršutu u peterac. Sudija Majk Din je nakon provjere donio konačnu odluku i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Santo je nakon meča istakao da bi zbog VAR-a igrači i navijači mogli postati poput robota.

"Ovako se gubi radost slavljenja, nešto se mora učiniti. Pravilo je pravilo, ali da li je odluka ispravno donesena? Iznerviran sam jer je stadion eksplodirao i onda su odjednom svi zaćutili. Igračima je teško zadržati koncentraciju u takvim situacijama, a još je gore kada vide sliku na velikom semaforu. Zbog VAR-a smo u opasnosti da nam igrači i navijači postanu roboti", ljutito je kazao trener Vulverhemptona.