Rumunski vezista kao Miha: Pogledajte perfektan gol iz slobodnjaka! (VIDEO)

U Andreja Sina sinoć je ''ušao duh'' proslavljenog srpskog defanzivca

Fudbal Rumunija gol Dinamo Steaua Izvor: MN PRESS

Derbi 25. kola rumunskog šampionata odigrali su juče gradski rivali, Dinamo i Steaua.

Meč je završen trijumfom domaćeg sastava rezultatom 2:1, a osim po teškoj povredi srpskog internacionalca Slavka Perovića, ostaće upamćen po majstorskom pogotku Andreja Sina, koji je posljednjih 18 mjeseci član kluba koji je 18 puta bio šampion Rumunije.

Rumunski vezista je namjestio loptu iskosa na desnoj strani nakon jednog prekršaja i izveo slobodan udarac u stilu neprevaziđenog Siniše Mihajlovića, ''skinuvši paučinu'' iz gornjeg lijevog ugla Steauinog gola.

Taj pogodak pogledajte OVDJE.

Majstorija Sina nije riješila pitanje pobjednika jer je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, koja je trajala čak devet minuta, sa ''kreča'' pogodio Florin Tanase.

Nekoliko minuta prije toga, gost je ostao sa deset igrača na terenu jer je direktan crveni karton zbog grubog udaranja u glavu srpskog internacionalca Slavka Perovića dobio Lulijan Kristea.

Brojčanu prednost na terenu Dinamo je iskoristio u 62. minutu, kada mu je pobjedu donio Florentin Lazar.

Kolo prije podjele lige na plej-of i plej-aut, Steaua je trećeplasirani tim u šampionatu uz 43 boda i siguran je učesnik borbe za šampionski trofej.

Sa druge strane, Dinamo neće imati priliku da se bori za za prvu titulu u Rumuniji nakon 2007. godine jer je osmoplasirani uz 34 boda, šest manje od Gaz Metana, koji je šestoplasirani i koji u svom džepu drži posljednju kartu za doigravanje za šampiona.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.