Šta je sa Zvezdinim penaldžijama? Pankov produžio negativan niz (VIDEO)

Autor Jovan Terzić

U Kopenhagenu je bila srećna, ali "bijela tačka" već neko vrijeme je ukleta za fudbalere Crvene zvezde.

Fudbaleri Crvene zvezde promašili šest penala u nizu Izvor: MN PRESS

Zauvijek će navijači Crvene zvezde pamtiti penal-seriju iz Kopenhagena, ali i promašaj Tomanea sa jedanaest metara protiv Olimpijakosa u Pireju.

Prečka koju je pogodio Portugalac, međutim, samo je dio negativnog niza koji traje od 20. novembra prošle godine, kada je Ričmond Boaći šutirao pored gola Mačve u duelu osmine finala Kupa Srbije (potom je, ipak, bio precizan za Zvezda - Mačva 1:0).

Čak šest penala u nizu promašili su Zvezdini fudbaleri, zaključno sa subotnjom prečkom Radovana Pankova protiv Napretka

Osim Tomaneovog protiv Olimpijakosa, ostali promašaji - srećom po izvođače - nisu bili kobni.

Negativnu seriju je, dakle, započeo Boaći, a nastavio Tomane. Bilo je to u prvom dijelu sezone, a uslijedila su dva promašaja tokom zimskih priprema u Turskoj.

Napadač iz Gane bio je neprecizan i u prijateljskoj utakmici sa poljskom Arkom, ali je Aleksa Vukanović natrčao na "odbitak" i dao gol za pobjedu 3:2.

U još jednom meču bez takmičarskog značaja, u pobjedi protiv Ludogoreca 1:0, promašaj sa "bijele tačke" upisao je i Milan Pavkov.

Seriju je po povratku u Beograd i nastavku Superlige nastavio Mohamed el Fardu Ben, koji nije pogodio sa 11 metara na Banovom brdu, ali je i pored toga Čukarički savladan 2:0.

Da će ovaj segment igre morati da bude dodatno uvježbavan na treninzima, potvrdio je Radovan Pankov u subotu protiv Napretka. Propustio je priliku da duplira prednost svog tima na 2:0 već u 26. minutu, ali i u ovom slučaju bilo je to bezbolno, pošto su crveno-bijeli slavili 3:0.

Negativan niz trenutno čine Boaći, Tomane, Boaći, Pavkov, Ben, Pankov, a ko će biti sljedeći izvođač penala za Zvezdu, vidjećemo.