Espanjol je živ, u Španiji borba za opstanak TEK POČINJE

Autor Dušan Ninković

Pobjeda nad Alavesom, za koji je igrao i Ljubomir Fejsa.

Primera 28 kolo Espanjol - Alaves 2-0 Izvor: ALEX CAPARROS/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

Kada golman dobije crveni karton već poslije dvadesetak minuta fudbala, protivniku je lakše. Takvu sreću je danas imao Espanjol.

Tim iz Barselone, koji je do ovog kola bio ''fenjeraš'', konačno je pokazao znake života. Pobjeda nad Alavesom ubaciće u borbu za opstanak i goste sa današnjeg duela, ali i dati Espanjolu novu snagu.

Espanjol - Alaves 2:0 (1:0)

Na jednu dugu loptu Espanjolovog štopera, golman Alavesa je istrčao i uhvatio je kao da se nalazi u kaznenom prostoru. Na njegovu žalost, Pašeko je bio barem metar izvan, pa je direktan crveni karton znači ranu promjenu, ali i veći dio meča sa desetoricom na terenu.

Dugo je trebalo Espanjolu da probije odbranu gostiju, ali su to konačno uspjeli u trećem minutu nadoknade. Alaves je zaboravio defanzivca Bernarda Espinosu na petercu, a snažni štoepr domaćeg tima je visoko skočio i lako matirao rezervnog golmana gostiju.

Kao što smo već rekli, tada se igra 48. minut, ali u prvom dijelu susreta. Drugi gol na meču je, postignut u 47. minutu, ali u nastavku. Vu Lei je postavio konačni rezultat i najavio da će se Espanjol boriti za opstanak.

Oni su se sada izjednačili sa pretposlednjim Leganesom, a bezbjedna zona je mnogo bliže. Brige oko opstanka će, neočekivano, imati i Alaves. Tim za koji je prvih 55 minuta meča igrao Ljubomir Fejsa je na sedam bodova od zone ispadanja, ali imaju meč više od svih timova ispod sebe, ne računajući današnjeg rivala.

Espanjol: Ojer, Lopez, Bernardo, Kabrera, Vila, Melendo (od 78. Vargas), D. Lopez (od 85. Ituraspe), Roka, Embarba (od 52. Darder), Vu (od 51. De Tomas), Kaljeri (od 86. Fereira)

Alaves: Pačeko, Navaro, Laguardija, Duarte, Eli (od 59. Pina), Kamarasa (od 82. Sainc), Fejsa (od 55. Rioha), Mendez (od 21. Himenez), Vidal (od 46. Pons), Agiregaribija, Burk