Čelsi na dres stavio TROJKU i odmah primio tri gola!

Autor Milutin Vujičić

Uzalud su bila dva gola Vilijana...

Premijer liga - Vest Hem - Čelsi 3-2 Izvor: Tanjug, Michael Regan/Pool Getty Images

Prvi put su obukli nove dresove, s novim sponzorom, pa odmah doživjeli poraz!

Čelsi se sa "trojkom" na mjestu sponzora možda nadao da će postići tri pogotka u derbiju zapadnog Londona, ali su na kraju tri lopte završile iza njihovog golmana Kepe Arizabalage. Preciznije, četiri, s tim da je jedan pogodak Vest Hema iz prvog poluvremena poništen.

Uzalud su bila dva pogotka Vilijana, iz penala u 42. i "slobodnjaka" u 72. minutu, trijumf "čekićarima" doneli su Souček u 45, Antonio u 51. i na kraju Jarmolenko u 90. minutu!

VEST HEM - ČELSI 3:2 (1:1)

Utakmica na "Olimpijskom stadionu" u Londonu pokazala je još jednom da Čelsi i dalje ima mnogo problema u igri, posebno u manjim utakmicama, gdje se očekuje da lakše dobiju...

Nisu uspjevali da uspostave svoju igru, bili su nesigurni kod branjenja prekida, a poništeni pogodak Součeka nije ih dovoljno opomenuo da poprave koncentraciju. Istina, poveli su poslije faula nad Pulišićem, kada je Vilijan izveo precizno udarac "sa kreča", ali samo tri minuta kasnije Souček je ponovo matirao Kepu, ovoga puta u regularnim uslovima.

Drugo poluvrijeme samo što je počelo, a nova greška odbrane. Snažni "lažni napadač" Antonio je izdržao duel, pridigao se i u nastavku akcije donio vođstvo "čekićarima", natjeravši Lamparda na promjene...

Zaigrali su znatno bolje igrači Čelsija, pritiskali konstantno rivala, a gol Vilijana direktno iz slobodnog udarca najavio je da je moguće da "plavci" dođu i do tri boda, pa da tako preskoče Lester na trećem mjestu pošto su oni "kiksali" protiv Evertona.

Ipak, kada su krenuli na "sve ili ništa", sevnula je kontra za Jarmolenka, a Ukrajinac je pred početak nadoknade vremena postigao svoj prvi gol poslije deset mjeseci.

Time se Vest Hem znatno približio opstanku...