"Rosoneri" 6/6, a onda se raSPALi u Ferari! Milan do remija u 94. minutu!

Nikola Milenković i društvo poraženi na svom terenu od Sasuola, ali za blamažu večeri pobrinuo se Milan koji je u Ferari osvojio samo bod i to autogolom u nadoknadi!

Serija A 29 kolo SPAL - Milan 2-2 Izvor: Jennifer Lorenzini/LaPresse

Razbiješ Leće u gostima, pobijediš Romu, a onda osvojiš bod protiv pretposljednje ekipe na tabeli!

Ukratko - to je Milan

Remijem 2:2 sa SPAL-om “rosoneri” su potvrdili da su i sedmu godinu zaredom daleko od šampionskog kvaliteta i da su ekipa čiji je domet tek grčevita borba za Ligu Evrope!

“Šest od šest” bodova od nastavka sezone imao je Milan prije večerašnjeg duela, 6/6 pobjeda u duelima sa SPAL-om od njegovog povratka u Seriju A, više od 45 minuta imao je i igrača više, ali je na kraju jedva osvojio jedan bod.

SPAL – Milan 2:2 (2:0)
/Valoti 13, Flokari 30 , Leao 79, Vikari 90+4 autogol/

Svjesni tradicije koja kaže da su izgubili SVE utakmice koje su igrali protiv Milana, fudbaleri SPAL-a izašli su na teren odlučni da pokupe svaku “mrvicu” na koju naiđu, pa su iz prve dve šanse stigli do dva gola.

Prvo u “nesrećnom” 13. minutu kada je Valoti u ogromnoj gužvi u šesnaestercu nekako ugurao loptu u mrežu, a drugi put već poslije pola sata.

Nije to bila neka sjajna prilika, ali jeste majstorija Serđa Flokarija!

Tridesetosmogodišnji veteran poslije ispucavanja golmana i malo glavometa fantastičnim lob udarcem matirao je Đanluiđija Donarumu za 2:0 što je bio znak da se svi njegovi saigrači presele u odbranu do kraja meča.

To su i činili, posebno poslije isključenja Dalesandra u finišu prvog poluvremena. Dok su oni čistili u polje, izbijali loptu sa gol-linije, fudbaleri Milana su napadali, promašivali, imali i poništen gol zbog ofsajda, ali nije im pomogao ni ulazak Zlatana Ibrahimovića sa klupe.

Tek poslije 25 šuteva Milan je smanjio na 2:1 preko Rafaela Leaa, a poslije 33 udarca do izjednačenja! Ali ne novim udarcem, već AUTOGOLOM u četvrtom minutu sudijske nadoknade!

Frančesko Vikari bio je odličan ove večeri u odbrani, upravo on spasio je mrežu jednom na gol-liniji, ali je želeći da izblokira prizemni centaršut skrenuo loptu u svoju mrežu za konačnih 2:2.

Slaba utjeha za SPAL je  to što je osvojio prvi bod u duelima sa Milanom ikada, a za "rosonere" to što i dalje na sedmom mjestu koje vodi u Ligu Evrope, jer ono vodi u evropska takmičenja samo zato što je šestoplasirani Napoli već osvojio Kupa Italije.

Problemi za Milan tek slijede jer ju čeka strahovit raspored! Ekipa Stefana Piolija u subotu gostuje Laciju, pa već u utorak dočekuje Juventus, a potom narednog vikende ide u goste Napoliju.

Katastrofalno veče imala je Fiorentina koja je poražena na svom terenu od Sasuola – 1:3.

Dva gola Defrela i jedna Muldura nastavili su crnu seriju “viole” od pet mečeva bez pobjede.

U direktoj borbi za opstanak Leće – Sampdorija 1:2 uz sva tri gola sa PENALA!

Dva je u pogotke za Sampdoriju pretvorio Gaston Ramirez, dok je Marko Mankozu bio izvođač za domaće.

Srpski internacionalac Darko Lazović odigrao je drugih 45 minuta u pobjedi Verone nad Parmom 3:2 kojom se njegova ekipa primakla na samo bod zaostatka za Milanom!