Lacio ne briljira, ali san o Skudetu živi!

Povratak iz mrtvih prvo na rimskom, a onda i torinskom Olimpijskom stadionu!

Serija A 29. kolo Torino Lacio 1 2 Izvor: Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images Europe

Kako se Lacio, nakon pandemije korona virusa, poigrava sa živcima svojih tifoza...

Zbog restriktivnih mjera ne mogu na stadione do daljnjeg, ali su putem TV ekrana pristalice "nebeskoplavih" mogle da vide kako njihovi ljubimci "prosipaju" 0:2 protiv Atalante, a potom se dva puta vraćaju iz mrtvih na dva Olimpijska stadiona, prvo rimskom protiv Fiorentine, a onda i torinskom protiv "bikova":

TORINO – LACIO 1:2 (1:0)
/Beloti 5 pen – Imobile 48, Parolo 73/

Imao je Torino prednost od jednog gola nakon prvog poluvremena, baš kao i tim iz Firence prije tri dana.

Međutim, uporni Lacio, koji ne briljira na terenu nakon povratka fudbala na Apenine i koji je večeras bio lišen savjeta Simonea Inzagija zbog isključenja u finišu meča sa "Violom", i večeras je uspio da preokrene stvari i bar na nekoliko sati se približi lideru, Juventusu, na samo jedan bod!

Veoma loše su stvari odvijale po Lacijale na Olimpijskom stadionu u Torinu tokom prvog poluvremena...

Već u petom minutu Andrea Beloti je jedanaesterac, koji je igranjem rukom Ćiro Imobile, pretvorio u gol.

Izvor: Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images Europe

Da stvar bude gora za Lacio, bio je to peti žuti karton prvog strijelca Serije A u ovoj sezoni zbog čega neće moći da pomogne saigračima u subotu u prestonici protiv Milana, baš kao ni još jedna napadačka opcija i strijelac osam golova ove sezone, Felipe Kaisedo, koji je "požutio" u 29. minutu zbog povlačenja.

Ipak, Lacio je znatno odlučnije ušao u drugo poluvrijeme – i to mu se isplatilo!

Kako je Torino počeo prvo, tako je Lacio startovao u drugom poluvremenu – ranim golom.

Bilo je potrebno da prođe samo tri minuta da se Imobile iskupi za grešku sa starta utakmice i 29. golom u sezoni, nakon 15. asistencije Luisa Alberta, vrati svoj tim u "egal", dok je na početku 73. minuta asistirao Marku Parolu, za konačnih 1:2!

Za ekipu Lacija svih 90 minuta odigrao je Sergej Milinković – Savić, dok je kod Torina od prvog minuta na terenu bio Saša Lukić, prvi put otkako se nastavila Serija A.