Lacio poništio majstoriju Riberija, Vlahović isključen u 94. minutu!

Rimljani su ostali u trci za titulom nakon preokreta "iz dvojke u keca".

Lacio - Fiorentina 2:1, Serija A, 28. kolo Izvor: Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images Europe

Lacio je ostao u igri za "skudeto" i to poslije preokreta!

Poslije poraza od Atalante u Bergamu i to nakon što je ispustio dva gola prednosti, rimski tim je napravio novi preokret, ali ovog puta u svoju korist pa je ostao na "minus četiri" boda u odnosu na Juventus.

LACIO - FIORENTINA 2:1 (0:1)

Ekipa Simonea Inzagija nije ni u približnoj formi kakvoj je bila prije pandemije korona virusa, pa su "ljubičasti" u subotu uveče na "Olimpiku" zaslužili u najmanju ruku da ne izgube s obzirom na prikazanu partiju.

Ali, sretniji i spretniji bio je Lacio i stigao do jubilarne, 20. pobjede u sezoni!

Gosti su poveli u 25. minutu zahvaljujući majstoriji Franka Riberija, potom su pogodili prečku početkom drugog dijela i propustili još nekoliko solidnih šansi, da bi u 67. minutu sudija Mihael Fabri "prestrogo" pokazao na penal koji je Ćiro Imobile pretvorio u izjednačenje.

Za potpuni preokret i pobjedu "nebesko-plavih" se postarao Luis Alberto u 83. minutu.

No krenimo redom...

Na "Olimpiku" se ništa posebno nije dešavalo do 25. minuta kada je Frank Riberi demonstrirao svoj raskošni talenat.

Francuski veteran je napravio slalom kroz odbranu Lacija na lijevoj strani, ušao u sredinu i potom rutinskim udarcem na prvu stativu uhvatio Tomasa Strakošu na "krivoj" nozi - 0:1.

U finišu prvog poluvremena, Bastos se propisno obrukao, promašivši praznu mrežu sa sedam-osam metara nakon asistencije Ćire Imobilea. Na sreću defanzivca iz Angole, kapiten Lacija je prethodno bio u ofsajdu pa bi pogodak i da je postignut, bio poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Početkom nastavka prečka je spasila Rimljane, nakon udarca Alžirca Rahida Gezala, da bi srpski defanzivac Nikola Milenković sjajno šutirao pored okvira gola.

U jeku dobre igre i solidnih šansi za "violu", Lacio je stigao do izjednačenja u 67. minutu nakon diskutabilnog jedanaesterca - golman Bartolomej Dragovski je oborio Felipea Kaiseda, a arbitar Mihael Fabri pokazao na penal.

Siguran realizator bio je Imobile - 1:1.

Taj pogodak dao je krila fudbalerima Lacija, koji su u 83. minutu preokrenuli rezultat.

Kontranapad je povukao Luis Alberto i stigao do ivice kaznenog prostora. Pokušao je da uposli saigrače iz vrha napada, ali mu se lopta odbila na nogu, pa je pogodio sami ugao - 2:1.

Izvor: Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images Europe

Do kraja više nije bilo prilika, ali jeste crvenog kartona za Dušana Vlahovića i to u četvrtom minutu sudijske nadoknadi zbog udaranja laktom protivničkog igrača. Sudija Fabri je na konsultaciju iz VAR sobe isključio reprezentativca Srbije, koji je ušao s klupe u posljednjih pola sata meča.

Njegov klupski i reprezentativni kolega, Nikola Milenković odigrao je cijelu utakmicu, baš kao i Sergej Milinković Savić u dresu "nebesko-plavih".

SERIJA A - 28. KOLO:

Breša - Đenova 2:2 (2:1)
/Donaruma 10, Semprini 13 - Falke 38 pen, Pinamonti 70/

Kaljari - Torino 4:2 (2:0)
/Nandez 12, Simeone 17, Naingolan 46, Žoao Pedro 68 penal - Brener 60, Beloti 66/

Lacio - Fiorentina 2:1 (0:1)