Zenga se kockao sa izmjenama, ali "restart" je ipak uspješan!

Tromjesečna pauza prijala ekipi Kaljarija kojoj tek sada počinje 2020.

Serija A 28 kolo Kaljari - Torino 4-2  Izvor: Alessandro Tocco/LaPresse

Samo TRI boda u osam mečeva Serije A do prekida sezone osvojio je Kaljari ove godine, a onda nakon „restarta“ - ŠEST bodova u tri meča!

Gostujuća pobjeda protiv SPAL-a u prošlom kolu nagovijestila je bolje dane, a trijumf protiv Torina 4:2 u subotu uveče bio je potvrda da je tromjesečna pauza ipak prijala ekipi Valtera Zenge.

Uprkos trijumfu, pa i vođstvu 3:0, nije sve išlo tako glatko njegovoj ekipi, a malo je nedostajalo da nekadašnji trener Crvene zvezde "uništi" sam sebe možda i preuranjenim izmjenama.

Počelo je dobro po Kaljari jer je poslije samo 17 minuta na semaforu stajalo 2:0.

Ako je Zenga i imao dilema oko sastava za meč protiv Torina, jasno je da nije želio da se odrekne amajlije - Naitana Nandeza. Argentinski veznjak u karijeri je postigao 16 golova, ove sezone samo dva, ali oba protiv Torina.

Nakon pogotka za remi 1:1 u prvom dijelu sezone, Nandez je pogodio i u subotu na Sardenja areni i načeo goste.

Đovani Simeone je povisio na 2:0 u 17. minutu, a poslije samo 45 sekundi igre u drugom poluvremenu Rađa Naingolan je zabio za 3:0 i izgledalo je da ćemo gledati pravi debakl "Granate".

Međutim, prava drama je tek slijedila. I to zahvaljujući potezu Valtera Zenge!

Trener Kaljarija u 59. minutu izveo je dvojicu najboljih igrača na terenu, Naingolana i Matijela, što mu se obilo o glavu praktično već u sljedećem napadu.

Brazilski napadač Brener smanjio je na 3:1, a kada je Beloti u 66. minutu postigao gol za 3:2 Zengino lice bilo je daleko od zadovoljnog.

Nisu, međutim, njegove izmjene bile potpuno pogrešne. Luka Čigarini, koji je ušao umjesto Naingolana izborio je jedanaesterac koji je Žoao Pedro pretvorio u svoj 17. pogodak u sezoni za konačnih 4:2.

Kaljari je tako vezao dvije pobjede poslije kojih ga samo JEDAN bod dijeli od sedmog mjesta koje vodi u Ligu Evrope, s tim da ima i utakmicu više od Parme i Milana.

SERIJA A - 28. KOLO:

Breša - Đenova 2:2 (2:1)
/Donaruma 10, Semprini 13 - Falke 38 pen, Pinamonti 70/

Kaljari - Torino 4:2 (2:0)
/Nandez 12, Simeone 17, Naingolan 46, Žoao Pedro 68 penal - Brener 60, Beloti 66/