Dijego Simeone pronašao Srbina na "dnu" klupe za rezerve

Autor Nikola Janković

Dva minuta u januaru, pa još dva u julu (plus nadoknada).

Primera Selta- Atletiko 1-1 Izvor: GONZALO ARROYO MORENO/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

U januaru dva minuta (plus nadoknada) u Leganesu, u julu dva minuta (plus nadoknada) u Vigu.

Dijego Simeone pronašao je Ivana Šaponjića na dnu klupe za rezerve na "Balaidosu" i uveo ga u igru u 88. minutu umjesto Alvara Morate.

Selta: Blanko (Viljar) - Maljo, Ajdu, Muriljo, Kolmeiro, Olaza - Beltran, Jokuslu, Mendez (Rafinja) - Aspas (Brdarić), Smolov (Mina).

Atletiko: Oblak - Arijas, Savić, Himenez, Renan Lodi (Sančez) - Koke, Ljorente (Vitolo), Parti (Erera), Nigez - Korea (Lemar), Morata (Šaponjić).

Srbin je zimus ušao u šansu za to vrijeme, ovog puta lopta nije stigla do njega do konačnog zvižduka sudije Hoze Marije Gonzalesa Sančeza: Selta - Atletiko 1:1 (0:1).

Madriđani su poveli iz prve akcije na utakmici, koju je vješto iskoristio Morata, izjednačio je Fransisko Beltran u 49. minutu za novi, 15. remi "Čolovog" sastava u sezoni 2019/20.

Atletiko ima samo pobjedu više.

Šaponjić, kojeg je Simeone doveo ljetos iz Benfike "B" za pola miliona evra, zabilježio je jedan nastup u startnoj postavi ove sezone, onaj u Kupu kralja protiv Leonese. Atletiko je u toj utakmici izgubio rezultatom 2:1.