Hajduk "okrenuo" Dinamo za pet minuta: "Bili" pokorili Zagreb

Autor Nebojša Marković

Bilo je uzbudljivo na "Maksimiru".

Dinamo-Zagreb-Hajduk-Split-2-3-Prva-liga-Hrvatske-derbi-crveni-karton-gol-VIDEO-najnovije Izvor: MN PRESS

Novi veliki derbi hrvatskog fudbala doneo je dosta uzbuđenja - pet golova, crveni karton, promašen penal, preokret u finišu meča i bojkot domaćih navijača.

DINAMO ZAGREB - HAJDUK SPLIT 2:3 (1:1)
/Ivanušec 13, Oršić 61 - Čuić 31, 80, Teofil-Ketrin ag. 85/

Na kraju je slavio Hajduk, usred Zagreba, upisavši vrednu pobedu u borbi za visok plasman i čak mesto koje vodi u kvalifikaciju za Ligu šampiona. Tako nešto mogu da ostvare samo još u domenu teorije, pa će se okrenuti Ligi Evrope, ali će im biti drago da su najvećeg rivala "oborili na pleća":

I to baš onako kako su večeras uspeli u Zagrebu.

Domaći jesu poveli u 13. minutu preko Luke Ivanušeca, a Hajduk je 22. minutu propustio priliku da sa bele tačke stigne do 1:1. Ipak, to se desilo preko Marija Čuića.

On je u prvom poluvremenu poravnao rezultat na 1:1, a potom i na 2:2 u 80. minutu, pokrenuvši veliki preokret.

Mario Čuić, gol na derbiju Dinamo - Hajduk
Izvor: YouTube/HNK Hajduk Split

Oršić je prethodno DInamu doneo drugu prednost na meču, ali posle Čuićevog pogotka, samo pet minuta kasnije štoper Zagrepčana Teofil Ketrin postiže autogol za slavlje "bilih".

Naravno, svemu tome je kumovao i crveni karton Amera Gojaka u redovima Dinama. On je u 45. minutu dobio žuti karton, da bi u petom minutu nadoknade tog dela igre odmah zaradio još jedan, samim tim i isključenje.