Spektakl i osam golova za krunu Liverpulove nezaboravne sezone!

Autor Pavle Knežević

Čelsi će morati da se vadi u posljednjem kolu

Liverpul-Celsi-5-3-Premijer-liga-37-kolo-Enfild-fudbal Izvor: LAURENCE GRIFFITHS/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

Veličanstveno i ludačko fudbalsko veče završeno je na Enfildu, gde je novokrunisani kralj Premijer lige pobijedio Liverpul u fantastičnoj i zabavnoj utakmici.

Puleni Jirgena Klopa bili su u slavljeničkom raspoloženju zbog nezaboravne sezone, a poslije nešto više od 90 minuta ludačke igre, na semaforu je pisalo: Liverpul – Čelsi 5:3!

Čelsi ovako nije uspio da iskoristi "kiks" Mančester junajteda, tako da će u poslkednjem kolu protiv Vulfsa odlučivati o svojoj sudbini i Ligi šampiona.

A poslije ovako fenomenalnog trilera, Liverpul je konačno podigao trofej šampiona Premijer lige! Poslije punih 30 godina.

Liverpul je večeras imao 3:0 i 4:1, ali je Kristijan Pulišić vodio Čelsi do 4:3.

Goleadu je "otvorio" Nabi Keita "bombom" u desnoj nozi, poslije je Roberto Firmino KONAČNO postigao gol na Enfildu, prvi još od marta 2019. godine.

Između toga smo vidjeli slobodnjak Trenta Aleksandra Arnolda i gol iz kornera Žoržinja Vajnalduma. Poslije tačno 20 minuta bilo je 3:0, i to bez neke prave šanse.

Olivije Žiru je u nadoknadi vremena prvog poluvremena smanjio na 3:1, da bi, kako rekosmo, Firmino povratio tri gola razlike.

Frenk Lampard je shvatio da je vrijeme za promjene, pa je ubacio Kristijana Pulišića u 60. minutu i odmah mu se to isplatilo. Prvo je sjajno namjestio Tamiju Abrahamu, a desetak minuta kasnije je i sam Amerikanac pogodio za 4:3.

Nije se mnogo toga dešavalo, ali je Čelsi počeo da opsjeda Alisonov gol, jer nije imao šta da izgubi. Naravno, "sijevnula" je kontra koju je završio Aleks Okslejd-Čemberlejn za konačnih 5:3.