Tripla kruna PSŽ-a: Zauvek će imati ovaj trofej!

Autor Mladen Šolak

Parižani su pobedili deveti i sigurno posledni put.

PSŽ osvojio francuski Liga kup Izvor: Guliver, UEFA - Handout/Getty Images Europe

Posle osvajanja Kupa Francuske i proglašenja za prvaka Lige 1, ekipa Tomasa Tuhela objedinila je domaću "triplu krunu".

PSŽ je u petak uveče pobedio Lion na penale u finalu Liga-kupa, u poslednjem izdanju tog takmičenja u istoriji!

Golman Parižana Kejlor Navas "skinuo" je rivalima penal u šestoj seriji, a onda je Pablo Sarabija stavio tačku i doneo svom klubu još jedan trofej.

Prethodno su golove u ranijim penal-serijama postizali Anhel Di Marija, Marko Verati, Leandro Paredes, Ander Erera i Nejmar.

PSŽ sada sa dodatnom energijom počinje pripremu za meč protiv Atalante u Ligi šampiona 12. avgusta...

Izvor: FRANCOIS MORI/AP

Kada je u pitanju Liga-kup, to takmičenje se ukida posle 27 godina.

Razlika u odnosu na Kup Francuske bila je u tome da su Liga-kup mogli da igraju samo profesionalni klubovi iz prva tri ranga, iako trenutno treću ligu u toj zemlji igraju samo četiri profi kluba (od 18).

Nadležni u francuskom savezu procenili su da je korisno "žrtvovati" ovo takmičenje da bi se ekipama dao prostor za odmor u ionako pretrpanom kalendaru.

Najviše pehara osvojio je Pari Sen Žermen – devet (prvi 1995, poslednji 2018). Drugi najuspešniji je Strazbur, prošlosezonski osvajač, dok su po tri puta slavili Bordo i Marsej.