Najbolji tim u istoriji Lige Evrope lagano "rešio" Romu, "kostur" jasniji!

Autor N.J.

Regilon, pa En Nisiri...

Najbolji tim u istoriji Lige Evrope lagano "rešio" Romu, "kostur" jasniji! Izvor: Wolfgang Rattay/Reuters Pool

U prvom poluvremenu prvog susreta Sevilje i Rome u istoriji postojao je samo jedan tim.

Kada su se Rimljani pogledali u oči u svlačionici - već je bilo kasno.

Petostruki osvajači sa "Pichuana" nastavili su impresivnu seriju rezultata iz Primere i, u jednom od dva "specijalna" susreta osmine finala, "rešili" italijanskog predstavnika već posle 45 minuta igre.

I u nastavku su momci Đulena Lopetegija bili bolji, poništen im je i pogodak zbog nekoliko milimetara, što uz jednu prečku sa početka meča dovoljno govori o tome koliko je "vučica" bila inferiorna ovog četvrtka predveče: Sevilja - Roma 2:0 (2:0).

Izvor: Friedemann Vogel/Pool EPA

Sevilja: Bono - Navas, Kunde, Dijego Karlos, Regilon - Banega, Fernando, Đordan - Okampos, En Nesiri, Suso.

Roma: Lopez - Mansini, Ibanjez, Kolarov - Perez, Dijavara, Kristante, Spinacola - Mhitarjan, Zaniolo - Džeko.

Od prvog minuta Španci su zaigrali kao ozbiljniji i konkretniji tim, pun samopouzdanja usled serije od 17 mečeva bez poraza - pre i posle pauze zbog korona virusa.

Žil Kunde zakucao je loptu glavom o prečku, već u 12. minutu posle kornera koji je izveo Ever Banega. Istom igraču pripisana je asistencija deset minuta kasnije, kada je Serhio Regilon doveo ekipu sa "Pichuana" u vođstvo, mada u realnosti nikakvo dodavanje nije pomoglo fudbaleru Real Madrida na pozajmici da se upiše u strelce.

Čelsijeva velika želja nanizala je dvojicu fudbalera Rome u sprintu sa 40-ak metara od gola Dijega Lopeza i onda, iskosa sa leve strane, plasirala loptu ispod čuvara mreže Rome za zasluženo vođstvo.

Tek tada reagovao je tim trenera Paula Fonseke, u kom je od starta i kapiten reprezentacije Srbije, Aleksandar Kolarov.

5 - Raguz (LASK)

Povratnik iz teške povrede Nikolo Zaniolo imao je solidnu priliku posle pola časa igre, ali je to bio samo uvod u munjevitu kontru Sevilje, u kojoj je maestralni Lukas Okampos odradio lavovski posao i ostavio Jusefu En Nisiriju zadatak da pogodi nebranjenu mrežu sa desetak metara - što je Marokanac u tom 44. minutu sa zadovoljstvom uradio.

Tek u 70. minutu igre fudbaleri Rome odigrali su akciju vrednu pomena, mada je i to bila minijatura pojedinca. Edin Džeko zagradio se na ivici šesnaesterca, namestio na jaču, desnu nogu, pa "tukao" iz okreta - bez da je mogao da pogleda u pravcu gola. Lopta je prohujala preko prečke.

To bi bilo poslednje pominjanje fudbalera Rome da u desetom minutu nadoknade vremena besni Luka Manćini nije udario rivala laktom, a sudija Bjern Kujpers odlučio da mu ne oprosti suspenziju na startu grupne faze naredne sezone.

U međuvremenu, Okampos i Munir El Hadadi odigrali su lepu akciju po levom krilu, usledio je idealan centaršut u sredinu šesnaesterca, gde su trojica (!?) fudbalera Sevilje čekala. Kunde je pogodio mrežu, ali je VAR tehnologija pomogla sudijskom timu da prepozna teško uočljiv razmak između pozicije Francuza i našeg Kolarova, koji je pokušao da zaustavi taj centaršut.

Sevilja je pet puta osvajala nekadašnji Kup UEFA, u sezonama: 2005/06, 2006/07, 2013/14, 2014/15 i 2015/16.

Naredni rival španskog sastava biće bolji iz duela Vulverhempton - Olimpijakos, koji je počeo u 21 čas. Posle prvih 90 minuta početkom marta bilo je nerešeno 1:1 u Pireju.

Meč Sevilja - Roma drugi susret osmine finala u kom se igralo samo 90 minuta, nakon sinoćnog susreta Inter - Hetafe. UEFA je za oba špansko-italijanska okršaja morala da primeni drugačija pravila, jer za razliku od ostalih ova četiri kluba nisu odigrala NI prvi meč osmine finala pred dolazak pandemije korona virusa.

Neizvesnost je u Duizburgu nestala već sredinom drugog poluvremena, kada su i fudbaleri trenera Paula Fonseke prestali da veruju u preokret.

U Leverkuzenu je nije bilo ni pred zagrevanje, zapravo nije postojala još od marta i rezultata 0:3 u Glazgovu. Nemcima je ostalo samo da večeras dodaju još jedan gol na svojoj "Baj areni" i zakažu šou sa Interom u borbi za polufinale: Bajer - Rendžers 1:0 (0:0).