Dva penala, dva crvena i poništen gol: Srpski sudija u centru pažnje u Ligi Nacija!

A u Srbiji se zbog njega pišu saopštenja...

Liga nacija - Island - Engleska 0-1 dva crvena poništen gol sudija Srđan Jovanović Izvor: MN PRESS

Englezi su pobijedili na Islandu, njima je to važno, ali će se o suđenju Srđana Jovanovića, govoriti mnogo u Evropi ovih dana.

Na meču Lige Nacija je pokazao dva crvena kartona, dosudio dva penala i poništio gol Harija Kejna, što bi mu Englezi sigurno uzeli za zlo da nisu slavili.

Podsjećamo, o Srđanu Jovanoviću se u prethodnim danima i u Srbiji mnogo pričalo. On je bio arbitar meča Vojvodina - Partizan, na kom je viđen preokret domaćeg tima, a zbog čega su se crno-bijeli žalili. Ubrzo je stigao i odgovor iz FSS.

Ali, da vidimo šta se večeras dešavalo na Islandu.

Već u šestom minutu Englezi su smatrali da su oštećeni jer im nije priznat pogodak koji je postigao napadač Totenhema. A tu je bio tek početak.

Kajl Voker, defanzivac engleske reprezentacije, isključen je u 71. minutu, kada je dobio drugi žuti karton, a u 90. minutu se brojno stanje izjednačilo. Tada je put svlačionice, takođe zbog dva žuta, krenuo Ingason.

Njegov faul je značio i penal za goste, pa je Rahim Sterling preuzeo odgovornost i pogodio! Englezi su poveli 0:1 u Rejkjaviku.

Defanzivac Liverpula Džo Gomez je bio neoprezan u trećem minutu nadoknade, što je Srđanu Jovanoviću dalo šansu da još jednom pokaže na bijelu tačku. Odgovornost u nogama Bjarnasona, ali i promašen penal!

Tako su Englezi stigli do pobjede, a Srđan Jovanović do centralne figure meča. Tek ćemo da čujemo narednih dana šta o ovakvom suđenju imaju da kažu širom Evrope!