Jeste Liga nacija, ali za Bajevića nije šala: Nema opravdanja za poraz!

Izvor MONDO/Agencije

"Moji igrači su krivi. I ja preuzimam odgovornost", rekao je selektor "zmajeva" Dušan Bajević poslije poraza od Poljske u Zenici.

Liga nacija Bih - Poljska 1-2 selektor Dušan Bajević izjava Nema opravdanja za poraz Izvor: Anadolija/Samir Jordamović

Remi sa Italijom u Firenci pomalo je raspirio nade navijača u BIH, ali samo tri dana kasnije nestala je nepotrebna euforija porazom od Poljske 2:1 u Zenici.

Selektor Dušan Bajević jeste izveo kombinovani sastav, sa Džekom, Višćom i Šehićem na klupi, ali ni Poljaci nisu izveli najbolje šta imaju, prvenstveno jer nije bilo najboljeg napadača svijeta u 2020. Godini, Roberta Levandovskog.

Povela je BIH, ali su Poljaci u posljednjem minutu prvog poluvremena poravnali, a onda preokrenuli u nastavku.

"Potpuno zasluženo su nas dobili. Nema nikakvog opravdanja za ovaj poraz. Moji igrači su krivi. I ja preuzimam odgovornost. Možemo izvući dobre pouke iz ove utakmice", istakao je Bajević poslije utakmice.

On je izvršio brojne izmjene u odnosu na utakmicu u Firenci.

”Takva je situacija. Morali smo odmoriti neke, neki su imali povrede. Radi se o igračima koji nisu imali dovoljno treninga i fizičku spremu za dvije utakmice. Druga stvar, htjeli smo dati šansu drugima“, objasnio je Bajević.

On je istakao da nije zadovoljan onim što je u globalu vidio u susretima prva dva kola UEFA Lige nacija.

”Nisam zadovoljan, niti možemo biti zadovoljni. Sa prvom utakmicom jesam, sa ovom večeras nisam. Neke odgovore imamo, neke nemamo uoči baraža za Evropsko prvenstvo. I dalje vjerujem u igrače, zaista vjerujem. Imamo mi još igrača koji nisu igrali u ovim utakmicama. Nismo potcijenili Ligu nacija ali smo bili primorani ostaviti do pet igrača, htio sam vidjeti kako se ponašaju i igraju neki drugi. Loše jeste i malo ružno, ali nam ovo može biti pouka za ponašanje i odnos u igri”, kazao je Bajević, dodavši:

”Nismo uspjeli postići ono što smo mogli i trebali. Imali smo rezultat i onda su se desile nelogične stvari ponašanja, pa smo napravili izmjenu ranije. Poslije Italije možda je previše sigurnosti kod nekih bilo. Trebali su drugačije da shvate ovu utakmicu. Iznenadila nas je Poljska odnosom u igri”.

Naredni meč BiH će odigrati 8. oktobra kada će u Zenici u polufinalu baraža za EURO igrati protiv Sjeverne Irske.

Potom, u Ligi nacija 11. oktobra bit će domaćin Holandiji, a tri dana kasnije i gost Poljske.