Evropski fudbal ovo nikad nije vidio: TSC i FCSB za istoriju, prvi put u 24.000 utakmica!

Autor Nebojša Marković

Ova utakmica će se dugo prepričavati.

TSC-FCSB-6-6-penali-4-5-Liga-Evrope-evropski-fudbal-nikad-nije-vidio-prvi-put-u-24-hiljade-meceva Izvor: rts/ screenshot

Neverovatno, suludo, nestvarno i za istoriju! Kako drugačije opisati ono što smo sinoć imali prilike da vidimo u Senti?

Fudbaleri TSC-a i FCSB-a uspjeli da su da urade nešto što niko nikada nije u 65 godina dugoj istoriji evropskog fudbala!

Utakmica u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope je bila istorijska u svakom smislu, i prije nego što je utakmica počela, ali je na kraju prerasla u istinski spektakl.

Rumunski predstavnik je u Sentu stigao sa samo 14 igrača zbog korona virusa, od toga najveći dio njih bili su rezervisti, a na kraju smo za 120 minuta fudbala od kojeg zastaje dah videli nevkerovatnih - 12 golova!

Bilo je 3:3 u 90. minutu, da bi u nadoknadi timovi razmijenili još po gol. Onda je prvi produžetak završen rezultatom 5:5, a drugi sa konačnih 6:6!

I to je prvi put u istoriji evropskih takmičenja u kojem su oba tima postigla bar pet golova na jednom meču - prvi put u preko 24.000 mečeva!

Do takvog podatka su sinoć stigli statističari, a jasno je da su TSC i FCSB i to debelo nadmašili, imajući u vidu da su i jedni i drugi postigli šest golova.

Na društvenim mrežama su stizale šale da se sinoć u Senti nisu izvodili jedanaesterci, već da se igrao "taj-brejk", a u njemu su Rumuni bili uspješniji - 5:4.

Pogledajte spektakl iz Sente!

Tako smo imali priliku da manje pogodaka vidimo u penal-seriji nego u toku samog meča, koji će sa razlogom ostati upisan u anale evropskog fudbala.

TSC je to uspio u svojoj drugoj utakmici u evropskim takmičenjima u istoriji kluba.