"Bleki" asistirao, Dušan pogodio - nije dosta ni za bod!

Srpski dvojac pokušao, ali uzalud…

Serija A 3. kolo Fiorentina Sampdorija 1 2 Izvor: Gabriele Maltinti/Getty Images Europe

Srpski internacionalci u dresu Fiorentine iskreirali su pogodak u večerašnjem okršaju sa Sampdorijom na "Artemio Frankiju", ali nije to bilo dovoljno da se izbjegne poraz na otvaranju treće runde Serije A;

FIORENTINA – SAMPDORIJA 1:2 (0:1)
/Vlahović 72 - Kvaljarela 42 penal, Vere 83/

Nikola Milenković je 18 minuta prije kraja meča na pravom mjestu pronašao Dušana Vlahovića koji je rutinski pogodio za 1:1, ali sjajna saradnja dva srpska igrača nije odvela "ljubičaste" bar do boda na ovom meču.

Samo 11 minuta kasnije, rezervista Sampdorije Valerio Vere je lob-udarcem vratio prednost na stranu gostujućeg sastava i, ispostavilo se, odveo svoj tim do pobjede, u saradnji sa strijelcem prvog gola, "starim liscem" Fabijom Kvaljarelom, kojem baš "leže" mečevi sa Fiorentinom!

Večeras je na "Artemio Frankiju" Kvaljarela materijalizovao jedanaesterac dosuđen u finišu prvog dijela zbog prekršaja nad njim koji je načinio defanzivac "ljubičastih" Federiko Ćekerini.

To mu je osmi za Sampu protiv tima iz Firence u dva mandata, a početak sjajnog niza datira još sa kraja sezone 2006/07.

U sezoni 2017-18 postigao je jedan u jesenjem, a tri u proljećnom okršaju dva tima, a dvostruki strijelac bio je u 20. kolu sezone 18-19…

A da "ima nešto protiv Fiorentine", ne govori samo to, već i podatak da je protiv ovog kluba pogađao kao član još dva – Udinezea i Torina!