Poniženje Mančester junajteda za istoriju: Murinjo i ekipa obrukali velikana, Old Traford ovo nikad nije video!

Autor Mladen Šolak

"Crveni đavoli" će pamtiti ovu bruku - 1:6!

Mancester-junajted-Totenhem-1-6-najubedljiviji-poraz-u-istoriji-rekord Izvor: Guliver, Pool/Getty Images Europe

Nezapamćeno!

Mančester junajted je u Premijer ligi od njenog osnivanja 1992. i u tom takmičenju odigrao je 1.078 utakmica ali ovako nešto nije doživeo.

Totenhem je postao prvi tim koji je na Old Trafordu dao četiri gola do poluvremena, a odmah posle pauze je dao i peti, pa šesti, za neverovatnih:

Junajted - Totenhem 1:6 (1:4)

Iako je ekipa Ole Gunar Solskjera u prvom minutu iz penala povela 1:0 golom Bruna Fernandeša, tim Žozea Murinja je odmah uzvratio i pogocima Tangija Ndombela, Sona (dva) i Harija Kejna do pauze dala rekordno veliki broj golova, a onda je u 51. pogotkom Serža Orijea dodatno otežala košmarno veče domaćih na "Teatru snova" - 1:5.

Izvor: AP, Tanjug, Oli Scarff/POOL AFP

Totenhem je od 28. minuta imao igrača više posle isključenja napadača domaćih Antonija Marsijala zbog udaranja, ali bez obzira na to niko nije mogao da pretpostavi da će ovaj meč postati katastrofalan za Solskjerov tim.

Srpski internacionalac Nemanja Matić bio je od prvog minuta u ekipi Junajteda.