Zidan nije oprostio Luki Joviću: Četiri meča ga nije ni pogledao!

Čak i svađa Vinisijusa i Benzeme ga nije progurala u prvi plan...

luka-jovic-ne-igra-za-real-madrid-zinedin-zidan Izvor: Tanjug, Manu Fernandez/AP

Luka Jović dobio je (neočekivanu) šansu da predvodi napad Real Madrida protiv Šahtjora u Lige šampiona, a trenutno djeluje da je to bila i posljednja prilika za njega da se dokaže.

Srbin je odigrao loš meč, kao i čitav tim, gubili su već 3:0 na poluvremenu, a nakon što je Jović za sat vremena ušao u šansu tek jedanput, i ukupno imao svega 16 dodira sa loptom, odlučio je Zinedin Zidan da ga povuče sa terena.

Od tada - ni minut za njega.

Prethodne četiri utakmice Jović je odgledao sa klupe, nije čak išao ni na zagrijavanje, pa ga "Zizu" nije koristio protiv Barselone, Menhegladbaha, Ueske i Intera.

Ako ne čudi što nije dobio šansu u "El Klasiku", onda je malo veće iznenađenje kako nije zaigrao protiv Menhengladbaha, kada je Real Madrid gubio 2:0, ili protiv Ueske koja nije naročito jaka, a možda i protiv Intera - protiv koga se prije dvije godine i proslavio u Ligi Evrope.

Sve u svemu djeluje da su sve tačniji izvještaji iz Španije da je Zidan obavijestio Jovića da ne računa više na njega i da može da ide tokom januara...

Prošle sezone dao je ukupno dva gola, a ove je odigrao svega 201 minut za Real Madrid.