ŠOK u Napulju: Napoli se mučio protiv Specije, poveo, pa ostao bez ičega sa igračem više!

Sjajan meč na stadionu "Dijego Armando Maradona"!

Napoli's Hirving Lozano sits on the pitch during the Serie A soccer match between Napoli and Spezia at the Diego Armando Maradona stadium in Naples, Italy, Wednesday, Jan.6 2021. (Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)
Izvor: Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse

VELIKI kiks Napolija u 16. rundi italijanskog prvenstva!

Na "Maradoni" je gostovala ekipa Specije, kojoj je jedini cilj opstanak, u ligi – i osvojila sva tri boda!

NAPOLI – SPECIJA 1:2 (0:0)
/Petanja 58 - Nzola 67 penal, Pobega 82/

Mučio se Napoli sa ekipom Specije, čak devetnaest udaraca ka golu rivala nije urodilo plodom – ali zato jeste jubilarni dvadeseti!

Mrežu Specije pogodio je Andrea Petanja i činilo se da će treći put ove sezone biti meč-viner za Napolitance.

U četvrtom kolu, na gostovanju Beneventu, ušao je u igru 58. minutu i pogodio devet minuta kasnije za konačnih 1:2.

U 11. kolu, u domaćem duelu sa Sampdorijom, Gatuzo mu je dao priliku poslije pauze između dva poluvremena i pogodio za 2:1 u 68. minutu.

Večeras, Petanja je na teren kročio u 53. minutu i pogodio samo pet minuta kasnije – ali nije to bilo dovoljno Napoliju ni za jedan bod!

Fabijan Ruiz je prvo skrivio penal koji je u gol u 67. minutu pretvorio M'Bala Nzola, da bi konačan prerokret uslijedio petnaest minuta kasnije.

Stativa je prvo spasila Napolitance, ali u nastavu akcije spasa nije bilo od udarca Tomaza Pobege, kojim je Specija stigla do zlata vrijedne pobjede...

... i to sa igračem manje jer je u 77. minutu, zbog drugog žutog kartona, van igre morao Ardijan Ismajli!